۰۵ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۳۹

ربیعی: به ۴ پنجره نقل و انتقالاتی نیاز داریم!

سرمربی ذوب‌آهن با بیان اینکه می‌توانستیم گل‌های بیشتری به تراکتور بزنیم، گفت: به ۴ پنجره نقل و انتقالاتی برای تبدیل شدن به تیم مدنظر هواداران نیاز داریم.
کد خبر: ۱۲۳۳۴۳
ربیعی: به ۴ پنجره نقل و انتقالاتی نیاز داریم!
به گزارش"دی اسپورت"، محمد ربیعی پس از پیروزی یک بر صفر ذوب‌آهن مقابل تراکتور اظهار داشت: ابتدا به تیم تراکتور و کادرفنی این تیم خسته‌نباشید می‌گویم، همچنین خسته‌نباشید به تیم خودمان و این پیروزی را تقدیم به کارکنان بزرگ کارخانه ذوب‌آهن می‌کنیم. درباره بازی باید بگویم که پلن نیمه اول ما به صورت کامل اجرا شد.

وی ادامه داد: در نیمه دوم حریف همه‌جانبه حمله کرد و ما هم خوب توانستیم بازی را کنترل کنیم و اگر در ضدحملات دقت می‌کردیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. اینکه این باور و شخصیت در تیم ما هست که بعد از باخت همه انرژی‌اش را برای پیروزی می‌گذارد ارزشمند است و از همه بازیکنانم به خاطر این اندیشه صحیح تشکر می‌کنم. بازی به مراتب خوبی انجام دادیم و جزو بازی‌های خوب این فصل ذوب‌آهن بود. مقابل تیم پرمهره تراکتور خوب بازی کردیم و هواداران لذت بردند.

ربیعی تصریح کرد: تراکتور جزو هجومی‌ترین تیم‌های لیگ است و بستن این تیم برای خط دفاعی ما سخت بود. تمرینات زیادی با بازیکنان انجام دادیم و همه آنها با رشادت بازی کردند، اما تا پایان امشب اجازه خوشحالی داریم و بازیکنان باید از فردا برای بازی بعد آماده کنند. این بازی همین‌جا تمام شد و از همین لحظه برای بازی بعد برای 2 بازی سخت آینده‌مان مقابل آلومینیوم و نساجی باید خودمان را آماده کنیم.

سرمربی ذوب‌آهن  در پاسخ به این سؤال که چه اتفاقی افتاد که اکثر بازیکنانی که مقابل مس بازی و نتیجه را واگذار کردند، در بازی با تراکتور متحول شدند و به پیروزی رسیدند؟ عنوان کرد: ما در لیگ بازی می‌کنیم، یک روز، روز بد تیم است. بازی با مس بعد از 14،15 روز وقفه انجام شد. بازی‌ها که به این شکل باشد یک تیم برمی‌گردد. از لحاظ روانی و فنی کار کردیم. روزی که تیم ما بد باشد می‌گوییم بد است. من با خودم خیلی صادق هستم. در بازی با مس رفسنجان بازیکنان ما با غرور بازی کردند ولی امروز عطش و تلاش برای جبران داشتند. بازیکنان ما باید بدانند که در همه بازی‌ها با همین شرایط بازی کردند. مقابل تراکتور اگر با شدت بالا بازی نکنید به مشکل می‌خورید. بازیکنان ما نزدیک به 70 درصد بازی را پرس کردند تا توانستیم بازی را ببریم.

ربیعی درباره محرومیت گذشته‌اش و اینکه چه شد که محرومیتش تعلیق شد، گفت: الان اصلا نمی‌توانم حرف بزنم. دربازی قبل مدافع مس باید اخراج می‌شد و شاید روند بازی تغییر می‌کرد. اگر صحبت‌های من شائبه‌برانگیز بود و ذهنیتی به وجود آورد بدانید که اصلا چنین قصدی نداشتم. همیشه اگر نقدی هم دارم با ادبیات شایسته انجام می‌دهم. صادقانه حرف‌هایم را می‌زنم و کمیته انضباطی هم اول محرومیت در نظر گرفتند و بعد از آن هم این موضوع را تعلیق کردند و خواستند فقط به من اخطاری داده باشند و ما تمکین می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر زمان می‌برد تا ذوب‌آهن در مقابل تیم‌های بالانشین جدول، نتیجه‌ای بهتر از پیروزی یک بر صفر کسب کند؟ خاطرنشان کرد: با احترام به شما با این سوال موافق نیستم. این اتفاق یک نگرش و تاکتیک فنی است. ذوب‌آهن مقابل پرسپولیس و سپاهان هم بازی کرده است. ما مقابل مس هم بازی کردیم و می‌خواستیم بازی تساوی را دو بر یک کنیم. تراکتور در خیلی از بازی‌ها در پایان بازی به گل رسیده و ما باید این موضوع را لحاظ می‌کردیم و بازیکنان هم باید متوجه می‌شدند که اگر به زمین می‌روند و عملکرد خوبی نداشته باشند دیگر فرصت به دست نمی‌آورند.

ربیعی  خاطرنشان کرد: در کارم با بازیکنانم در نهایت برادری و صداقفت کوچکترین تعارف فنی ندارم. عملکرد بازیکنان ما در تمرینات و مسابقات می‌تواند در ترکیب نگه دارد. البته استراتژی من هم تعیین کننده است. مقابل پرسپولیس در آزادی هم خوب بازی کردیم و مقابل سپاهان و تراکتور هم در اصفهان خوب بودیم. طبق صحبتی با مدیر کارخانه ذوب‌آهن داشتم، این تیم نیاز به 4 پنجره نقل و انتقالاتی برای تغییر دارد تا تبدیل به تیمی شود که هوادارانش منتظر هستند اما فقط یک پنجره را پشت سر گذاشتیم. همین بازیکنان ما الان نشان دادند که رو به جلو هستیم و تغییرات فنی ما زمان‌بر است. بعد از بازی با مس 3 شب تا ساعت 3 صبح جلسه گذاشتیم و کار کردیم، کار من این است و باید تمرین کنیم و ببینیم چه کاری برای تیم‌مان می‌توانیم انجام دهیم. ان‌شاءالله ذوب‌آهن در آینده بازیکن ملی‌پوش خواهد داشت و می‌توانیم این انتظار را داشته باشیم.

سرمربی ذوب‌آهن در پاسخ به این سوال که می‌توانیم انتظار داشته باشیم تغییرات فنی تیمش می‌تواند زودتر از گذشت 4 پنجره نقل و انتقالی صورت بگیرد؟ گفت: بله این موضوع بستگی به راندمان و عملکرد بازیکنان دارد.
ترند های روز