۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۵

اوزونیدیس: در بیشتر از 5 بازی گذشته اشتباه کردیم

سرمربی تیم فوتبال گل گهر به انتقاد از اشتباهات بازیکنان این تیم پرداخت.
کد خبر: ۱۲۳۳۵۴
به گزارشگدی اسپورت"، مارینوس اوزونیدیس در نشست خبری پس از تساوی پرگل مقابل هوادار تهران، اظهار داشت: واقعا یک بازی عجیب بود. از طرفی می‌توانستیم 10 گل بزنیم ولی کل اشتباهاتی که در 5 بازی گذشته انجام ندادیم. طبیعی است وقتی در خانه 3 گل بزنید و برنده نشوید یعنی اشتباهاتی داشته‌اید.

وی افزود: در نیمه اول فوق العاده کار کردیم و شانس‌های خیلی زیادی داشتیم ولی با نتیجه یک-یک به رختکن رفتیم. فقط یک اشتباه فردی باعث شد گل بخوریم و حریف شانسی نداشت ولی این اتفاقات در فوتبال طبیعی است. در نیمه دوم هرلحظه شانس گل داشتیم. وقتی گل می‌زدیم این احساس وجود داشت که بعد از 5 یا 10 دقیقه گل می‌خوریم. این نشان می‌دهد اشتباهاتی داشته‌ایم. باید در این مورد با بازیکنان صحبت کنم.

سرمربی گل گهر تصریح کرد: وقتی 3 بر 2 جلو افتادیم، با تغییراتم خواستم فشردگی تیم را مخصوصا در لایه‌های دفاعی بیشتر کنم ولی از همان جا هم گل خوردیم. درس خیلی خوبی برای ما بود. باید یاد بگیریم که به چه چیزهایی برای کنترل بازی احتیاج داریم. فرم تیم وقتی صاحب توپ هستیم خیلی خوب است ولی وقتی توپ نداریم، احتیاج به کار و تمرکز بیشتر داریم. مطمئنم تیم خوبی ساخته می‌شود و بازی خوبی ارائه می‌دهد. طبیعتا با کار بیشتر و جلوگیری از اشتباهات می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم.

اوزونیدیس گفت: تجربه من می‌گوید در فوتبال چنین روزهایی پیدا می‌شود. وقتی می‌بینید در نیمه اول شانس‌های زیادی را از دست می‌دهید و روی یک اتفاق گل می‌خورید، روز روز شما نیست. بازیکنان به خاطر نتیجه خیلی ناراحت بودند. باید از فردا فراموش کنند و روی بازی آینده تمرکز کنند.

وی در مورد اینکه آیا گل‌های دوم و سوم را هم روی اشتباهات فردی دریافت کردند، اظهار داشت: طبیعتا آن‌ها هم روی اشتباهات فردی بود. اشتباه پیش می‌آید. روی گل دوم حریف، 5 به یک بودیم و گل خوردیم ولی روی گل سوم، تمرکزمان را روی جاگیری‌ها و وظایف از دست دادیم. در فوتبال اشتباهات ساده رخ می‌دهد و بعضی روزها روز شما نیست. بازیکنان خیلی خوبی داریم. به آن‌ها خیلی اعتماد، اعتقاد و باور دارم. نمی‌خواهم اعتمادم را به خاطر اشتباهاتی که بعضی روزها پیش می‌آید از دست بدهم. خودم مدافع بودم. ادامه می‌دهیم و امیدوارم بازی بعدی نتیجه بگیریم.

سرمربی گل گهر در خصوص اینکه خط دفاعی این تیم مثل بازی‌های قبلی نبود به طوریکه تا امروز 2 گل دریافت کرده بودند و در بازی امشب 3 بار دروازه را باز شده دیدند، گفت: امروز اشتباهاتی پیش آمد که در بازی‌های قبلی نبود. درفاز حمله هم به جز 3 گلی که زدیم، 10 شانس را از دست دادیم. وقتی اشتباهات فردی به خصوص در فاز دفاعی پیش می‌آید برای بازیکنان سخت است که به تمرکز صددرصد برگردند. کمی دچار ترس می‌شوند که باید روی این مساله کار کنیم. من مربی نیستم که بگویم به خاطر این مساله، این اتفاق افتاد. درست است که در فاز دفاعی اشتباهاتی داشتیم ولی در فاز هجومی هم خیلی شانس از دست دادیم.

اوزونیدیس تصریح کرد: همه ما ناراحت هستیم ولی بعد از یکی دو ساعت باید فراموش کنیم و تمرکزمان را روی بازی‌های آینده بگذاریم. شروع خوبی داشتیم نیمه اول ما بهترین نیمه‌ و نمایش ما از روزی که آمدم، بود. الان باید این نتیجه را فراموش کنیم و راهمان را ادامه بدهیم. خیلی به این تیم اعتقاد و باور دارم. واقعا تیم خوبی داریم.

وی در خصوص اینکه آیا جنجال‌ها و وقفه‌های حریف روی این نتیجه تاثیر داشت، گفت: بعد از یک بازی خانگی که 3-3 می‌شود خیلی چیزها می‌توانیم بگوییم. درصورتیکه به نظر می‌رسید می‌توانیم برنده بازی باشیم، می‌توانیم خیلی چیزها بگوییم. بعضی اوقات این اتفاق در فوتبال می‌افتد ولی مهمترین مساله این است که بازیکنان ناامید نشوند. این تیجه را فراموش کنند و روی بازی بعدی تمرکز کنند. درمورد داور هم نمی‌توانیم کاری کنیم. بازهم می‌گویم مربی نیستم که همه چیز را به گردن داور بیندازم و اعتراض کنم. بعضی اوقات ممکن است اشتباهات داوری به ضرر شما باشد و بعضی اوقات به نفع شما، الان تمام تمرکزم این است که مشکلات تیم را برطرف کنم.

اوزونیدیس افزود: بعضی اوقات خوب بازی می‌کنید و نتیجه نمی‌گیرید یا برعکس ولی برایم مهم است که باور کنیم تیم خوبی داریم. احتیاج به حمایت داریم ولی نه فقط در روزهای برد، طبیعتا در طول فصل روز بدهم ممکن است داشته باشیم. نباید وقتی یک بازی را مثلا 10 بر صفر می‌بریم خوشحال باشید و اگر در یک بازی نتیجه خوبی نگرفتیم ناراحت باشید. همیشه باید حمایت کنید.

وی در مورد اینکه آیا اشتباهات فردی ربطی به ترکیب اولیه نداشت، گفت: به همه بازیکنانم اعتقاد دارم. بازیکنان خوبی داریم. اشتباه فردی از هر کسی می‌تواند سر بزند.