۰۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۴۳

رحمتی: در وجود بازیکنان هنوز ترس وجود دارد

سرمربی تیم فوتبال نساجی می‌گوید بازیکنانش بابت فشردگی مسابقات و رقابت با تیم‌های تا دندان مسلح در لیگ قهرمانان آسیا، ترسیده‌اند.
کد خبر: ۱۲۳۳۶۴
به گزارش"دی اسپورت"، مهدی رحمتی در نشست خبری پس از بازی نساجی مقابل سپاهان در هفته هشتم لیگ برتر، گفت: در وهله اول از تماشاگران نساجی تشکر می‌کنم. دیروز از آنها خواهش کردم و آنها امروز کامل از ما حمایت کردند. سپاهان جزو مدعیان قهرمانی لیگ است و کادر فنی خیلی خوبی دارد. از بازیکنانم تشکر می‌کنم که بازی خوبی انجام دادند. اگر بخواهم واقعیت را به شما بگویم ترس در وجود بازیکنان است. چهار روز دیگر باید با یک تیم تا بن دندان مسلح بازی کنیم. 5 روز بعد آن هم باید دوباره در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنیم.

 وی افزود: امروز روی نیمکت ما جز 2 بازیکن، همه زیر 21 سال بودند و همه بازیکنان با جان و دل‌شان بازی کردند. امروز از همه بازیکنان خواستم به هواداران نشان دهند این تیم برایشان مهم است. تیمی که هواداران با برد آن شاد و با شکستش غمگین هستند. اسماعیل بابایی را سه هفته است به صورت کامل ندارم. مهرداد عیدی مصدوم است. بیشتر تعویض‌های ما مربوط به گرفتگی عضلات، افتادگی و... است. خودتان شرایط بازیکنان من را می‌بینید که با چه وضعیتی در زمین حاضر می‌شوند. از تک تک آنها تشکر می‌کنم. فقط یک خواهش دارم؛ از این تیم حمایت کنید. آنها امروز با این فوتبال مقابل سپاهان و در بازی‌های قبلی مقابل نوبهار نشان دادند شخصیت تیمی‌شان در حال شکل گرفتن است. 

سرمربی نساجی گفت: این تیم را خیلی سریع می‌توان به جایگاه واقعی‌اش رساند. اگر ایمان نداشتم این صحبت‌ها را مطرح نمی‌کردم. مطمئنم آنها در ادامه می‌توانند بهترین رتبه نساجی را در ادوار لیگ برتر کسب کنند.

رحمتی در مورد مشکل تیمش در ضربات نهایی عنوان کرد: خیلی ممنونم که یادآوری کردید. همیشه دنبال فوتبال بازی کردن بودیم. برابر آلومینیوم اراک قصد داشتیم شروع خوبی داشته باشیم، اما روی یک اتفاق بازی به شکلی پیش رفت که قفل شد. بازی سپاهان را به خوبی آنالیز کرده بودیم. این تیم هجومی و بالا بازی و سعی می‌کند سریع توپ را از یک سوم دفاعی به یک سوم هجومی بیاورد به این دلیل که در بخش هجومی مهره‌های خوب و قابل اتکایی دارد. برنامه کاری ما استفاده از فضای پشت مدافعان تیم فوتبال سپاهان بود. موقعیت تک به تک داشتیم که استفاده نکردیم. قبول دارم که موقعیت سوزی کردیم اما معتقدم می‌شود این روزها را پشت سر گذاشت. این موارد را به حساب استرس، خستگی، فشردگی مسابقات و شرایط تیم در جدول بگذارید. با یک امتیاز شرایط جدول تغییر می‌کند و هنوز در ابتدای مسابقات هستیم.

وی ادامه داد: باید از این جوان‌ها حمایت کنید. مطمئنم آنها در بازی‌های بعد بیشتر برای نساجی به میدان خواهند رفت. برنامه ما این است که در چند سال آینده و حتی سال بعد بتوانیم جوان‌ها را در ترکیب اصلی داشته باشیم. از این جوان‌ها خیلی راضی هستم.

سرمربی نساجی گفت: سه چهار بازیکن جوانی که به عنوان بازیکن تعویضی در زمین حاضر شدند به لحاظ آماری در جی پی اس خود و در تمرینات خیلی خوب عمل کردند. امروز مزدشان را با بازی کردن به آنها دادیم. اگر همین طور ادامه بدهند، در بازی‌های آینده هم بازی خواهند کرد.

رحمتی تصریح کرد: قصد داشتیم با دو سیستم در زمین بازی کنیم؛ اما نتوانستیم 2-5- 3بازی کنیم. هافبک‌هایی که تخصصی در این زمینه باشند، نداشتیم. همین الان از این موضوع رنج می‌بریم. دوست داشتم از ابتدا مرصاد سیفی را بازی بدهم؛ اما نشد. چون سپاهان در ضربات ایستگاهی قوی است و بازیکنان بلند قامتی دارد نگران میانگین بلندی قد خود بودیم.

وی افزود: با اینکه در طول هفته خیلی روی این مسئله تمرین کرده بودیم، اما در نهایت از روی ضربه کرنر گل خوردیم. در حال حاضر سیستم بازی ما  مورد علاقه بازیکنان و  هواداران است. بازیکنان به راحتی در این سیستم بازی می‌کنند. حمایت شما و حمایت هواداران این شجاعت را به بازیکنان می‌دهد که این رویه را ادامه دهند.