۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹

نکونام: گل‌محمدی در حدی نیست که درباره من صحبت کند

سرمربی تیم فوتبال استقلال تأکید کرد، همتایش در تیم پرسپولیس در حدی نیست که به اظهارنظر در مورد وی بپردازد.
کد خبر: ۱۲۳۳۹۹
به گزارش"دی اسپورت"، جواد نکونام پس از تساوی 2 - 2 تیم فوتبال استقلال مقابل شمس آذر قزوین در هفته نهم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: بازی را خوب شروع کردیم و به گل رسیدیم و موقعیت‌های خیلی خوبی را در ادامه از دست دادیم. روی ضربات ایستگاهی نتوانستیم از موقعیت‌ها استفاده کنیم. در نیمه اول با توجه به موقعیت‌هایی که از دست دادیم کار در ادامه سخت شد. شمس آذر روی ارسال و ضربات ایستگاهی خطرناک شد. زمانی که بازی در نیمه دوم شروع شد روی نیمکت کارها را هماهنگ می‌کردیم که متوجه نشدیم چطور گل خوردیم. این گل (گل اول) را روی جاگیری اشتباه دریافت کردیم و  پس از آن موقعیت‌ها را خیلی راحت از دست دادیم.

3 بازیکن ما با وجود مصدومیت بازی کردند
وی در ادامه افزود: وقتی گل دوم را زدیم حریف چیزی برای از دست دادن نداشت، شکل بازی‌اش را عوض کرد و دوباره در شلوغی باز هم نفهمیدیم چطور توپ وارد دروازه‌مان شد. به فوتبال ایران تبریک می‌گویم که شاهد بازی جذابی بودیم، دیداری که هر دو تیم فوق‌العاده خوب بازی کردند. ما در ضربات آخر بی‌دقت بودیم، مخصوصاً وقتی که بازی با تساوی دنبال می‌شد روی ضدحملات می‌توانستیم به گل برسیم. دو سه بازیکن ما مصدوم هستند. روزبه چشمی اصلاً با ما تمرین نکرد، ولی چون به وجودش نیاز داشتیم بازی کرد. مهدی مهدی‌پور و آرش رضاوند هم همینطور. رضاوند ضربه‌ای به پایش در تمرین خورد و روز گذشته نیز تمرین نکرده بود. از این بازیکنان تشکر می‌کنم. با توجه به اینکه در صدر جدول بودیم دنبال برد بودیم، ولی به تساوی رسیدیم.

هیچ حریفی را دست‌کم نمی‌گیریم
سرمربی تیم فوتبال استقلال در مورد اینکه ظاهراً تصور نمی‌کردند شمس آذر تیم قلدری باشد و آنها را دست‌کم گرفته بودند، گفت: اینطور نیست. در فوتبال هیچ حریفی را دست‌کم نمی‌گیریم و هر تیمی در هر جایگاهی باشد، قابل احترام است. این موضوع را در تمرینات به بازیکنان گوشزد می‌کنیم.

نکونام درباره اینکه آیا بحث محرومیتش توسط کمیته انضباطی تمرکزش را به‌هم ریخته بود، گفت: تمرکزمان روی کار خودمان است و این مسائل تأثیری ندارد.

کیفیت زمین ورزشگاه قزوین خوب بود
وی در رابطه با کیفیت چمن ورزشگاه سردار آزادگان عنوان کرد: خیلی خوب بود، مخصوصاً وقتی که باران می‌بارید کیفیت آن خوب بود.

گل‌محمدی در حدی نیست که در مورد من صحبت کند
سرمربی تیم فوتبال استقلال پس از بازی با آلومینیوم از ناعدالتی‌ها گلایه کرده و گفته بود برخی‌ها چه پول‌هایی که نمی‌گیرند، ولی اشک تمساح می‌ریزند که با واکنش یحیی گل‌محمدی سرمربی پرسپولیس همراه شد. خبرنگاری نظر نکونام را در این مورد جویا شد که وی گفت: سعی کردم همیشه به دوستان و هم‌بازی‌های سابقم احترام بگذارم. سال گذشته وقتی با فولاد خوزستان تیم پرسپولیس را بردیم دوستان بی‌احترامی کردند که اشتباه کردم جوابی ندادم. این باعث شد که الان بی‌احترامی کنند. اگر با من بودند و گفتند آدم‌های بی‌خودی حرف زدند که مشخص است چه کسانی در این فوتبال آدم‌های بی‌خودی هستند. کارنامه من در این فوتبال مشخص است و اگر ایشان (گل‌محمدی) با من بوده است که اصلاً در حد من نیست که درباره‌ام صحبت کند. فوتبال فقط جام قهرمانی نیست و خیلی چیزهاست. وقتی سال گذشته با فولاد قهرمان شدیم، احترام نگه داشتم و حتی وقتی تلفنی با یکدیگر صحبت کردیم محترمانه صحبت کرده و گلایه‌های‌مان را انجام دادیم. صحبتی که کردم بی‌احترامی نبود و اگر ایشان منظورش من بودم که جوابش را دادم. آدم‌های بی‌خودی در این فوتبال زیاد هستند که یکی از آنها خودشان  است.

گوستاوو به 2 بازی دیگر نیاز دارد تا با وضعیت تیم آشنایی پیدا کند
نکونام راجع به اینکه آرمان رمضانی پس از گل تعویض و گوستاو بلانکو وارد زمین شد که هنوز آماده نیست، تصریح کرد: گوستاوو از زمانی که از تیم قبلی‌اش جدا شد تا الان حدود یک ماه و نیم است که بازی نکرده. اوایل حضورش در استقلال تمرین نمی‌کرد، چون قراردادی نداشت. الان دو هفته است بازی می‌کند و چون نیاز داریم از وجودش استفاده می‌کنیم. شرایط مسابقه فرق می‌کند و او با ما تمرین داشته است و هنوز اسامی بازیکنان استقلال را شاید نمی‌داند. او نیاز به دو بازی دیگر دارد تا با وضعیت تیم آشنایی پیدا کند.

حریف ما وقتی یک بازی را نمی‌برد شلوغ‌کاری می‌کند
وی در مورد اینکه گفته می‌شود داور مسابقه تغییر کرده بود و هچنین برخی کارشناسان اعتقاد دارند پنالتی استقلال درست نبود، یادآور شد: کار کارشناسی نکنید. من روی دو صحنه حرف داشتم که صحبت نکردم. یکی از آن صحنه‌ها پنالتی بود. در این چند هفته بروید ببینید یک اوت دستی به سود ما گرفته نشده است. حالا می‌گویید پنالتی استقلال درست نبود. همیشه فشار روی استقلال هست و مشکلاتی داریم. وقتی حریف یک بازی را نمی‌برد متوجه شدید که چه شلوغ‌کاری کردند، اما ما قابل قیاس با آن تیم نیستیم. آن تیم قراردادهای نجومی دارند، ولی همه دیدند که چطور و با چه شرایطی وارد مسابقات شدیم. تغییر مدیریت، رعایت کردن سقف، نگرفتن بازیکن و ... مشکلات ما بود و همین حالا هم بازیکنان لطف کردند تا هم من و هم آنها در ثبت قرارداد بازیکن کمک کنیم.
ترند های روز