۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۱۸:۲۱

دقیقی: مقابل استقلال زود هیجان‌زده و سیر می‌شدیم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین گفت: داور می توانست به نفع ما یک پنالتی بگیرد و یکی از بازیکنان استقلال را از زمین اخراج کند.
کد خبر: ۱۲۳۴۰۲
به گزارش"دی اسپورت"، سعید دقیقی پس از تساوی 2 - 2 تیمش مقابل استقلال در هفته نهم لیگ برتر، گفت: قبل از  اینکه بخواهم درباره بازی صحبت کنم، باید بگویم خوشحالم از اینکه قزوین امروز چنین جو شگفت انگیز و حال خوب و همچنین یک وحدت درون استانی را تقدیم مردم کرد و این اتفاق رخ نمی‌داد مگر با تلاش مسئولان شمس آذر، حمایت مسئولان و تلاش بازیکنان و کادر فنی.  از اینکه توانستیم چنین هیجانی را به مردم بدهیم، لذت بردم. فکر نمی‌کنم در چند سال اخیر مردم چنین جوی را تجربه کرده باشند و این از برکات ورزش و به ویژه فوتبال است. امیدوارم این فرصت را مغتنم بشماریم و فضا را از دست ندهیم.

سرمربی شمس آذر اظهار داشت: روز گذشته هم گفتم که به دنبال پیروزی مقابل هستیم و اصلاً به دنبال بازی دفاعی نیستیم و سعی خواهیم کرد که به حریف فشار وارد کنیم. استقلال تیمی پر مهره و با بازیکنانی با کیفیت است که به لحاظ فاکتور فیزیکی هم تیمی بلند قد محسوب می‌شود و تمام توانش را روی ضربات ایستگاهی می‌گذارد. فکر می‌کنم به جز صحنه‌هایی که روی ضربات ایستگاهی و همچنین اوت‌های بلند بود، تیم ما در نیمه اول تیم برتر به لحاظ تاکتیکی بود.

دقیقی افزود: روی یکی از همین اوت‌ها یک پنالتی علیه ما گرفته شد که قضاوت درخصوص آن را بر عهده اهالی داوری می‌گذاریم، ولی فکر می‌کنم این چهارمین یا پنجمین پنالتی است که علیه ما گرفته می‌شود و ما هنوز یک پنالتی هم بدست نیاورده‌ایم. چیزی که صحبت شد، مشکوک بود، ولی صحنه دیگری هم بود که به نظرم داور می‌توانست به نفع ما پنالتی-اخراج بگیرد، ولی در مجموع داور به صحنه‌ها نزدیک بود و قضاوت خوبی انجام داد و من راضی بودم، البته به جز همان صحنه مشکوک.

وی یادآور شد: به لحاظ خلق موقعیت تیم برتر میدان بودیم. گل اول استقلال که صددرصد اتفاقی بود و گل دوم هم روی اشتباه واضح خودمان به ثمر رسید. یک صحنه دیگر هم روی اشتباه یکی از هافبک‌هایمان به حریف موقعیت دادیم، اما تمام موقعیت‌هایی که ایجاد کردیم، روی کارهای ترکیبی در کناره‌های زمین بود. فکر می‌کنم تعداد زیادی کرنر زدیم، ارسال داشتیم و کارهای ترکیبی انجام دادیم. حتی دو سه بار گل خالی را نزدیم. این افتخاری برای مجموع شمس آذر است که مقابل تیم بزرگ استقلال با این شرایط و کیفیت بازی کردیم. آنها تیم و مربی خوبی دارند، هر چند اعتقاد دارم که بازیکنانم می‌توانستند کیفیت بیشتری از خود نشان بدهند و برنده بازی باشیم. در رختکن هم بازیکنان ما ناراحت بودند، چون به محض اینکه خودمان را باور کنیم، گل بد می‌خوردیم و زود هیجان زده و سیر می‌شدیم. در مجموع ما تیم برتر میدان بودیم.

سرمربی شمس آذر درباره دو بار عقب ماندگی تیمش و بلوغ شاگردانش در لیگ گفت: نظر من با شما یکی است. به هر حال بازی مقابل تیم‌های بزرگ و گلزنی و خلق موقعیت خیلی سخت است. تنوع تاکتیکی‌مان در خلق موقعیت خیلی خوب بود و کاری را که در تمرینات انجام می‌دهیم را در میدان نیز انجام دادیم. بازیکنان ما موقعیت‌هایی داشتند که می‌توانستند گلزنی کنند، اما خدا را شکر تیمی که با منفی 3 امتیاز لیگ را شروع کرد و شرایط سختی هم داشت، الان اینگونه مردم را خوشحال می‌کند و این حال خوب را برای آنها به وجود می‌آورد، این مسئله جای شکرگذاری دارد.

دقیقی درباره مشکل تمام کنندگی و همچنین ضعف در دفاع گفت: در فاز حمله خوب هستیم. اگر یک تیم موقعیت خلق کند یا به حریف موقعیت بدهد، همه نفرات از دروازه‌بان گرفته تا خط حمله در آن دخیل هستند. وقتی فوتبالی بازی می‌کنید که پر از هیجان و موقعیت است و شناور نیز اجرا می‌شود، طبیعتاً در طرف مقابل نیز ممکن است به حریف موقعیت بدهید. اگر فوتبال زیبا می‌خواهید، باید این شرایط را هم قبول کنید. بازیکنانم باید کمی با تجربه‌تر باشند. همه نفرات ما به جز یکی دو نفر، ششمین یا هفتمین بازی خود در لیگ برتر را انجام می‌دهند و البته همه آنها عالی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بازی امروز شمس آذر، زنگ خطر را برای تیم‌های بزرگ به صدا درآورده است؟ گفت: بازی به بازی فکر می‌کنیم و به دنبال آن هستیم که فصل را با آبرو و اعتبار تمام کنیم. هر حریفی که جلوی ما باشد، سعی می‌کنیم براساس همان بازی اهداف تاکتیکی‌مان را دنبال کنیم و بازی با کیفیتی را ارائه کنیم. هدف ما در سال اول ماندن در لیگ برتر است و هر جایگاه بالاتری هم که بدست بیاوریم، با همت بچه‌ها  و تلاش مجموعه مدیریتی و کادر فنی است.