۱۱ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۷

گل‌محمدی: خدا به داد چمن ورزشگاه آزادی برسد!

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تأکید کرد، چمن ورزشگاه آزادی کشش این را ندارد که در مسابقات لیگ قهرمانان میزبان دیدارهای سپاهان هم باشد.
کد خبر: ۱۲۳۴۲۹
به گزارش"دی اسپورت"، یحیی گل‌محمدی در نشست خبری پس از تساوی خانگی پرسپولیس مقابل صنعت نفت آبادان اظهار داشت: نتیجه بازی موردانتظار ما نبود. بازی را خیلی خوب آغاز کردیم، اما در «انتقال به حمله» حریف گل خوردیم. صنعت نفت بازیکنان هجومی خیلی خوب و باکیفیتی دارد و آنها با سرعت دادن به بازی، در نیمه اول توانستند به گل برسند.

باید در سیستم دفاعی‌مان بازنگری کنیم و تمرکز دفاعی بیشتری داشته باشیم
وی با بیان اینکه پرسپولیس در نیمه دوم تسلط خیلی خوبی بر بازی داشت و به دو گل رسید، گفت: تا ثانیه آخر برنده بازی بودیم و متأسفانه اسیر اتفاقات بازی شدیم. صنعت نفت بیشتر از سه یا چهار بار روی دروازه ما نیامد، اما دو بار گل خوردیم. شاید باید در سیستم دفاعی پرسپولیس بازنگری کنیم و تمرکز دفاعی بیشتری داشته باشیم. در گلزنی هم مشکل داریم و کیفیت لازم را در خط حمله نداریم که این مسئله، کارمان را سخت می‌کند.

نمی توانیم با 7 یا 8 فرصت گلزنی در هر بازی فقط یک یا 2 گل بزنیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با انتقاد از فرصت‌سوزی مهاجمان تیمش بیان کرد: نمی‌توانیم هفت یا هشت موقعیت گلزنی در هر بازی به دست بیاوریم و یکی دو موقعیت را تبدیل به گل کنیم. این وضعیتی است که ایجاد شده و موجودی ما همین است. باید بیشتر تمرین و تلاش کنیم تا این نکته را پوشش بدهیم.

در گل دوم صنعت نفت توپ از خط دروازه رد نشده بود
گل‌محمدی در مورد قضاوت علی صفایی در این مسابقه خاطرنشان کرد: وقتی فیلم گل (دوم) صنعت نفت را نگاه کردیم، دیدیم که توپ از خط دروازه عبور نکرده بود. این مسابقه برای قضاوت راحت نبود و صفایی داوری خوبی داشت. شاید کارشناسان بتوانند بهتر پاسخ بدهند. با این حال مطابق چیزی که خودم دیدم، توپ از خط دروازه رد نشد.

پاسخ کسی را که بلد نیست به بزرگترش احترام بگذارد نمی‌دهم
وی درباره اینکه جواد نکونام گفته است گل‌محمدی در حد او نیست، تصریح کرد: او شروع‌کننده قضیه بود. من پاسخ کسی را که بلد نیست به بزرگتر خودش احترام بگذارد و این موضوع را یاد نگرفته، نمی‌دهم. همین جا مطلب را تمام‌شده می‌دانم و امیدوارم حداقل فوتبالی‌ها، فوتبالیست‌ها و مربیان بتوانند احترام گذاشتن را یاد بگیرند. باید توجه زیادی به این مسئله داشته باشیم؛ مواردی که در فوتبال ما کمتر به آن پرداخته شده است.

الان زود است درباره جذب مهاجم صحبت کنیم
سرمربی پرسپولیس در مورد احتمال جذب مهاجم جدید در فصل نقل‌وانتقالات و صحبت‌ها پیرامون انتقال یورگن لوکادیا به جمع سرخپوشان عنوان کرد: الان زود است درباره این صحبت کنیم که چه کسانی به تیم اضافه می‌شوند. این موضوع باعث کاهش تمرکز مهاجمان پرسپولیس می‌شود و بهتر است در فصل نقل‌وانتقالات در این باره اظهارنظر کنیم.

گل‌محمدی در واکنش به سؤال خبرنگار تسنیم در این مورد که به نظر می‌رسید داور مسابقه لنگ‌لنگان در زمین راه می‌رود، اظهار داشت: من متوجه این مسئله نشدم.

چیزی که پرسپولیس را امسال آزار می‌دهد، مشکلات و مسائل داخل تیم است
وی در واکنش به خبرنگاری که معتقد بود جنگ روانی علیه پرسپولیس به راه افتاده، تصریح کرد: این داستان‌ها همیشه بوده است و سال گذشته با وجود چنین شرایطی توانستیم سه قهرمانی با شایستگی به دست بیاوریم. چیزی که پرسپولیس را امسال آزار می‌دهد، مشکلات و مسائلی است که داخل تیم وجود دارد. همیشه این موارد بوده و خودمان باید بتوانیم مشکلات خودمان را با همدلی بیشتر حل کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه خاطر نشان کرد: تیم فقط شامل بازیکنان و مربیان نیست و اعضای دیگری هم دارد. شما با ایجاد آرامش و فضای خوب برای کار کردن می‌توانید موفق باشید. اگر این فضا مهیا شود، آرامش و تمرکز بازیکنان بیشتر می‌شود و روی بخش فنی هم تأثیر مستقیم می‌گذارد.

روز گذشته درصدی از آپشن‌ها را پرداخت کردند
گل‌محمدی درباره پرداخت بخشی از آپشن‌های قهرمانی‌های فصل گذشته پرسپولیس بیان کرد: اینجا محل مناسبی درباره صحبت پیرامون مسائل مالی نیست، اما روز گذشته (چهارشنبه) درصدی از آپشن‌ها را پرداخت کردند.

بازی در نیمه دوم یکطرفه بود
وی با تمجید از عملکرد بازیکنان پرسپولیس گفت: وقتی هم پنالتی و هم اخراج اتفاق می‌افتد، نشان می‌دهد تیم ما فشار آورده است و توانستیم حریف را تحت فشار بگذاریم. این اتفاقات به سود ما رقم خورد. نیمه دوم نیمه بسیار خوبی برای ما بود و بازی در این نیمه یکطرفه بود. بازیکنان در مجموع خیلی خوب بازی کردند و عملکرد بسیار خوبی در موقعیت‌سازی و حفظ توپ داشتند.

برای تمام کردن کار کمی بی‌توجه و بی‌تمرکز بودیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه عنوان کرد: شاید جایی که باید کار را تمام می‌کردیم و اجازه ندهیم کار به اینجا برسد، کمی بی‌توجه و بی‌تمرکز بودیم. صحنه آخر هم صحنه‌ای نبود که تبدیل به گل می‌شد. بازی را خیلی خوب اداره می‌کردیم که متأسفانه این اتفاق (دریافت گل دوم) افتاد.

چمن ورزشگاه آزادی کشش میزبانی از بازی‌های سپاهان را ندارد
گل‌محمدی درباره انتقال دیدارهای سپاهان در لیگ قهرمانان آسیا به ورزشگاه آزادی و اینکه آیا زمین این استادیوم پتانسیل میزبانی از بازی‌های طلایی‌پوشان را هم دارد یا خیر، اظهار داشت: قطعاً چمن ورزشگاه آزادی این کشش را ندارد و این چمن پس از چند ماه تلاش به این وضعیت رسیده است. بازی کردن نساجی و سپاهان در این ورزشگاه، فشار زیادی به این چمن وارد کرده و نگهداری از زمین را بسیار سخت می‌کند. باید رایزنی درست و حسابی انجام شود.

وی پس از اینکه متوجه قطعی شدن رأی کمیته انضباطی AFC و بازی کردن سپاهان در ورزشگاه آزادی شد، تصریح کرد: خدا به داد این چمن برسد!

مسائل و مشکلات زیادی باعث کاهش تمرکز بازیکنان می‌شود
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس، لیگ برتر را به یک ماراتن تشبیه کرد و گفت: با وجود همه سختی‌ها باید همچنان به کارمان ادامه بدهیم. مسائل و مشکلات زیادی باعث کاهش تمرکز بازیکنان می‌شود و باید تمرکز خوبی در بازی‌ها داشته باشیم. همه اعضای مجموعه پرسپولیس باید بیشتر تلاش کنیم تا مانند سال گذشته موفق باشیم. اگر یک نفر کم‌کاری کند، کار سخت می‌شود.

آدم‌های زیادی از بیرون می‌خواهند مقابل ما سنگ‌اندازی کنند
گل‌محمدی با بیان اینکه به آینده پرسپولیس امیدوار است، خاطرنشان کرد: شاید آدم‌های زیادی از بیرون بخواهند مقابل ما سنگ‌اندازی کنند که چنین چیزی هم وجود دارد، اما خودمان باید با اتحاد بیشتر و حمایت هواداران که از آنها تشکر می‌کنم، مشکلات‌مان را برطرف کنیم. کار راحتی نداریم و با همدلی می‌توان به این مسیر ادامه داد.