۱۶ آبان ۱۴۰۲ - ۰۰:۵۱

رضاییان: با متخلفین در باشگاه سپاهان بدترین برخورد صورت گیرد

بازیکن تیم فوتبال سپاهان گفت: اگر تخلفی در باشگاه سپاهان صورت گرفته باید فرد متخلف برخورد شود نه اینکه کل تیم دچار محرومیت و کسر امتیاز شود.
کد خبر: ۱۲۳۴۹۱
به گزارش"دی‌اسپورت"، رامین رضاییان پس از بازی سپاهان مقابل آلمالیق در هفته چهارم مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: اولین بحثی که دارم در مورد بازی‌های تیم‌مان است. خواهشم از رئیس کمیته انضباطی و رئیس کمیته استیناف این است که دو دقیقه وقت بگذارند و صحبت‌های من را اگر خوب است، واقعاً گوش کنند. از تیم ما 4 امتیاز کسر شده است. ما برای تک تک آن امتیازات زحمت کشیدیم و هواداران برای تک تک آن امتیازات به ورزشگاه آمدند و خوشحالی کردند. کارت بازیکنان در حالی صادر شد که فدراسیون فوتبال اجازه آن را داد.

وی افزود‌: من عاشق عدالت هستم. عدالت را برای همه مردم ایران و همه جا می‌خواهم. در جریان این امتیازاتی که کسر شده منِ بازیکن هیچ تخلفی نکردم. مگر بازیکن محروم بازی دادیم؟ بازیکنی استفاده کردیم که فدراسیون فوتبال کارتش را صادر کرده است. اگر من به اداره مالیات؛ مالیات ندهم با چه کسی برخورد می‌شود؟ با من برخورد می‌شود؟ ابتدا من را ممنوع الخروج می‌کنند. بعد به من تذکر می‌دهند و در مرحله بعد اموالم را ضبط می‌کنند ولی با خواهر و مادرم کاری ندارند و با خود من برخورد می‌کنند. خواهشم از رئیس کمیته انضباطی و کمیته استیناف این است که به این مسئله رسیدگی کنند. من در داخل باشگاه گفتم که باید حق ما را بگیرند و ما برای این امتیازات زحمت کشیدیم. برای چه از ما امتیاز کسر شود؟

بازیکن سپاهان ادامه داد: اگر کسی در باشگاه ما تخلف کرده، با آن فرد بدترین برخورد را انجام بدهید، ما بازیکنان تخلفی انجام ندادیم. ما و هواداران چه گناهی کردیم که خوشحالی را از ما می‌گیرید؟ اگر اثبات شده کسی در باشگاه سپاهان تخلف کرده، باید با همان شخص برخورد کنید. سیدمهدی رحمتی و علیرضا بیرانوند در مصاحبه‌هایشان گفتند که دوست داریم در زمین بجنگیم. از هیچ تیمی نباید امتیاز کسر شود. به خاطر اینکه ما کار غیرقانونی نکردیم. ما برای تک تک امتیازات زحمت کشیدیم. اگر قرار است فوتبال مسیر خودش را ادامه بدهد، با آن اشخاصی که تخلف کردند برخورد شود نه با آن خانواده.

رضاییان درباره شرایط باشگاه سپاهان بعد از حواشی اخیر گفت: باشگاه سپاهان را حرفه‌ای می‌دانم ولی اتفاقاتی که حول و حوش باشگاه می‌افتد؛ واقعاً آماتور است. واقعاً نتیجه 3 بر صفر مقابل الاتحاد خارج از فوتبال اتفاق افتاد. بعد از بازی تیم ازبکستانی هم گفتم که از کنفدراسیون فوتبال آسیا خواهش می‌کنم، عدالت در زمین اجرا شود. الاتحاد می‌تواند در زمین مقابل ما بازی و شانس پیروزی خود را امتحان کند. اصلاً ایرادی در این قضیه نیست. این هواداران در سرما آمدند و ما را تنها نگذاشتند. امیدوارم ذره‌ای دلشان را شاد کرده باشیم. به آنها گفتیم صاحبان اصلی باشگاه، هواداران هستند. بدانند وقتی ما را تنها بگذارند خودشان و شهرشان را تنها گذاشته‌اند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا پیروزی تیمش مقابل آلمالیق باعث برداشته شدن فشار از روی تیم سپاهان شده است، اظهار داشت: بازی به بازی پیش می‌رویم. در لیگ قهرمانان آسیا هیچ تیمی را نباید دست کم گرفت. این تیم، تیمی نبود که ضعیف باشد. واقعاً فوتبال بازی می‌کردند. امروز یکدل و به دور از حاشیه بودیم و خوب بازی کردیم. اتفاقات قبل از بازی واقعاً تاثیرگذار است. مانند بازی قبل که اتفاقات روی بازیکن تاثیر گذاشت. نمی‌خواهم شعار بدهم اما تاثیر کوچکی روی بازیکنان دارد وقتی می‌بینند نتیجه بازی 3 بر صفر به سود حریف اعلام شده است.

بازیکن سپاهان درباره فشار روی مدافعان طلایی‌پوشان بعد از شکست مقابل ملوان در هفته نهم لیگ برتر، گفت: وقتی تیمی می‌بازد، تیم می‌بازد و اینطور نیست که یک نفر مقصر باشد. وقتی برنده می‌شویم تیم برنده می‌شود و وقتی شکست می‌خوریم، تیم شکست می‌خورد.

رضاییان در پاسخ به این پرسش که آیا مخالف قانون سقف قرارداد است، عنوان کرد: هر قانونی که دوست دارند و اجرا می‌کنند، ایرادی نیست. روی قانون فوتبال ما به جلو می‌رود؛ اما یکسری قوانین به ما کمک نمی‌کند. عدالت باید در زمین اجرا شود. اگر بازیکن غیرمجاز داشتیم بدترین مجازات را برای ما در نظر می‌گرفتند ولی اگر کسی در باشگاه ما تخلفی کرده، با خود آن شخص برخورد شود. ما بازیکنان برای تک تک امتیازات شرافتمندانه جنگیدیم. زمانی کنفدراسیون فوتبال آسیا سه امتیاز به دلیل پرداخت دیرهنگام قرارداد بازیکن انجام می‌دهد اما در حال حاضر برای سپاهان چنین اتفاقی نیفتاده است.

رضاییان گفت: اگر قانون سقف قرارداد اجرا می کنید قانون سقف چمن و امکانات هم اجرا شود تا تیمی که امکانات ندارد نتواند در لیگ برتر شرکت کند. دلم خیلی پُر است ولی امیدوارم  مسیر درستی را طی کنند.
ترند های روز