۱۹ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۱

دقیقی: تیمی مظلوم هستم و در رقابتی نابرابر قرار گرفته‌ایم

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین با اشاره به بضاعت این تیم تأکید کرد، در رقابتی نابرابر با دیگر تیم‌های لیگ برتری هستند.
کد خبر: ۱۲۳۵۵۴
به گزارش"دی اسپورت"، سعید دقیقی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های فوتبال پیکان و شمس آذر قزوین که به تساوی یک - یک انجامید، اظهار داشت: جا دارد از مسئولان برگزاری بازی برای آماده شدن چمن ورزشگاه تشکر کنم. از اول می‌دانستیم بازی خیلی سختی با پیکان داریم. پیکان تیم خطرناکی است و در فاز ضدحمله می‌توانند خطرساز باشند. در این بازی هم پیکانی‌ها روی همین حربه صاحب کرنر شدند و در ادامه گلی فوق‌العاده زدند. شاید در چند سال اخیر کمتر شاهد چنین گلی بوده باشیم. به نظر من امروز نریمان جهان مزد زحماتش را گرفت. او در تمام بازی‌ها نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرد.

وی افزود: تا زمان گل اول‌مان فوق‌العاده بودیم و موقعیت‌های زیادی ایجاد کردیم. اگر بازیکنان جلویی انگیزه‌شان را برای گل دوم از دست نمی‌دادند شاید بازی را می‌بردیم. بازی ما و پیکان تاکتیکی و جاندار بود و هر تیمی می‌توانست برنده باشد. پس از گلی که زدیم پیکان سعی کرد میانه زمین را بگیرد، ولی در مجموع بازی به سمت برابری رفت. کفه ترازو کمی به سمت ما بود، هر چند تساوی نتیجه بدی برای شمس آذر نمی‌تواند باشد.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر در واکنش به ادعای پیکانی‌ها مبنی بر اینکه داور باید در صحنه‌ای به سود آنها پنالتی می‌گرفت، گفت: من کارشناس داوری نیستم، ولی صحنه معمولی بود و برخوردی نبود که داور پنالتی بگیرد. داور نزدیک به توپ و بازیکنان بود. این حرف را وقتی می‌زنم که در بازی‌های گذشته به ادعای کارشناسان داوری از اشتباهات متضرر شده‌ایم.

دقیقی در واکنش به اظهارات امیر قلعه‌نویی مبنی بر اینکه تلاش می‌کنند بازی‌های لیگ تعطیل نشود، تصریح کرد: اول از همه آرزوی موفقیت برای قلعه‌نویی در تیم ملی دارم. امسال تعطیلات بیش از اندازه لیگ، کیفیتش را کاهش داده است. تیم‌هایی که از نظر مالی و زیرساختی شرایط خوبی ندارند، از تعطیلی لیگ متضرر می‌شوند، یکی از آنها تیم من است. تیم ما با کمترین قرارداد جمع و جور شده است و زمانی که بازی‌ها تعطیل شود، انگیزه بازیکنان کمتر خواهد شد. بچه‌های ما در خوابگاهی زندگی می‌کنند که اگر لیگ طولانی مدت تعطیل شود باید مدام از خوابگاه به تمرین رفت‌ و آمد کنند. همین مسئله باعث می‌شود کیفیت‌شان پایین بیاید و روح و روان‌شان آسیب ببینند. سه بازیکن ما به خاطر این تعطیلی آسیب دیده‌اند. سپاهان در تعطیلات لیگ با زنیت سن‌پترزبورگ بازی می‌کند، تیم دیگری در آسیا به میدان می‌رود و ... . تیمی که امکانات و پول دارد، قطعاً آسیبش از ما کمتر است.

وی ادامه داد: بیشتر نفراتی که قلعه‌نویی به تیم ملی دعوت می‌کند لژیونر هستند و کمتر از بازیکنان داخلی دعوت می‌شود. همین الان لیگ 14 روز تعطیل می‌شود و تیمم را چهار روز تعطیل کردم. امسال تعطیلات 30، 40 روزه داشتیم که زمان بیشتری از زمان آماده‌سازی است. در فوتبال دنیای حرفه‌ای، برنامه‌ها مشخص است. ما در فوتبال یکسری آدم جذب می‌کنیم تا شادی و لذت را به خانه‌های‌شان ببرند، به همین خاطر فوتبال ورزش گرانی است، چون مخاطب دارد. اگر مثل لیگ‌های اروپایی نباشیم و بلیت و جایگاه تماشاگر مشخص نباشد، برنامه مسابقات تعیین نشود و برنامه‌ریزی‌ها مناسب نباشد، مخاطب را از دست می‌دهیم. سهیل مهدی و حیدر بهاروند برنامه‌ها را به سمتی بردند که تیم‌ها به‌صورت حرفه‌ای تمرین کنند و دیدیم کیفیت لیگ چقدر بهتر شد، اما هر چقدر این برنامه فاصله بگیریم کیفیت پایین می‌آید. اگر لیگ ما تقویت نشود در چند سال آینده خلاء بزرگی در تیم ملی خواهیم داشت. این نسل فعلی از بازیکنان ملی‌پوش می‌روند و به یکباره فوتبال ایران آسیب آنچنانی از نبود بازیکن می‌بیند.

سرمربی تیم فوتبال شمس آذر قزوین در پاسخ به این سؤال که چه جایگاهی را برای تیمش در پایان فصل پیش‌بینی می‌کند، گفت: در چند بازی این سؤال بعد از بازی ما تکرار می‌شود. خدا شاهد است تیم مظلومی هستیم. ما چند گروه به همراه مالک محترم و مدیرعامل جوان داریم و استاندار قزوین نیز خیلی تلاش می‌کند. ما در رقابت نابرابر قرار گرفته‌ایم، چرا که به معنای واقعی در بخش خصوصی قرار داریم و با تیم‌‌هایی بازی می‌کنیم که فقط اسم‌شان خصوصی است. آیا سپاهان و فولاد تیم‌های خصوصی هستند؟ حالا درست است که سهام‌شان دست مردم است، اما آیا رضایت سهام‌دارانش را دارند؟! ما فصل را با منفی سه امتیاز شروع کردیم و وارد رقابتی نابرابر شدیم، با این حال فوق‌العاده بازی کردیم. ما در خانه یا بیرون از خانه دنبال بازی‌های خوبی بودیم. امروز نیز بازیکنان شمس آذر باانگیزه و سرحال بودند و می‌توانستند برنده شوند. از بحران ابتدای فصل خارج شده‌ایم و سعی می‌کنیم  به هر بازی نگاه فینال‌گونه داشته باشیم و جایگاه‌مان در جدول ارتقا پیدا کند. امروز ششمین بازی خارج از خانه ما بود که به خاطر تعطیلات لیگ است. مگر می‌شود یک تیم دو برابر بازی‌هایش بیرون از خانه بازی کند؟ همین مسئله تماشاگران ما را پراکنده می‌کند.
ترند های روز