۲۶ آبان ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۶

صعود نوجوانان ایران به یک هشتم نهایی با ایستادن در رده سوم گروه

تیم فوتبال نوجوانان کشورمان به‌عنوان یکی از تیم‌های برتر سوم مرحله گروهی، به دور یک هشتم نهایی جام جهانی نوجوانان صعود کرد.
کد خبر: ۱۲۳۵۹۷

به گزارش"دی اسپورت"، تیم فوتبال نوجوانان ایران از ساعت 15:30 امروز (جمعه - به وقت ایران) در چارچوب دور سوم و پایانی مرحله گروهی جام جهانی زیر 17 سال اندونزی، در ورزشگاه سی‌جالاک هاروپات به مصاف تیم نیوکالدونیا رفتند و با نتیجه 5 بر صفر پیروز شد.

تیم کشورمان در این مسابقه نمایشی سراسر هجومی ارائه کرد و در دقایق 17 و 34 توسط امیرمحمد رزاقی‌نیا به گل رسید. تیم نوجوانان ایران در ادامه دیدار هم به‌صورت کامل مسلط بود و در دقیقه 76 با ضربه سر رضا غندی‌پور، اختلاف خود با نماینده اقیانوسیه را به سه گل رساند. البته این پایان کار نبود و تیم کشورمان در دقایق 5+90 و 8+90 توسط محمد عسکری و کسری طاهری به گل‌های چهارم و پنجم دست یافت.


در دیگر دیدار گروه C، تیم نوجوانان برزیل با نتیجه 2 بر یک مقابل انگلیس به برتری رسید تا هر دوی این تیم‌ها به اضافه ایران شش امتیازی شوند. با توجه به بردهای 10 و 9 گله انگلیس و برزیل برابر نیوکالدونیا، این دو تیم به‌خاطر تفاضل گل بهتر در رده‌های اول و دوم جدول گروه C قرار گرفتند و راهی یک هشتم نهایی شدند. ایران هم که برخلاف تیم‌های اول و دوم گروه نتوانست گل‌های زیادی به رقیب قعرنشین خود بزند، با شش امتیاز و به‌عنوان تیم سوم به جمع 16 تیم پایانی راه یافت.

در صورتی که تیم سوم گروه C در جمع صعودکنندگان قرار می‌گرفت، باید مقابل یکی از تیم‌های صدرنشین گروه A یا B می‌کرد. تقابل تیم سوم گروه C با صدرنشین گروه B تنها در صورتی اتفاق می‌افتاد که تیم‌های سوم گروه‌های E ،C ،B و F به جمع 16 تیم نهایی صعود کنند. با این حال تیم سوم گروه D یعنی ژاپن موفق به کسب شش امتیاز شده و قطعاً یکی از تیم‌های صعودکننده خواهد بود. پس سناریوی دوم رد شده و ایران به مصاف صدرنشین گروه A یعنی مراکش خواهد رفت.

دیدار تیم‌های ایران و مراکش از ساعت 15:30 روز سه‌شنبه اول آذر برگزار می‌شود.

جدول گروه C مسابقات جام جهانی زیر 17 سال در پایان مرحله گروهی این مسابقات به شکل زیر درآمده است:

 

صعود نوجوانان ایران به یک هشتم نهایی با ایستادن در رده سوم گروه

ترند های روز