۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۶:۳۵
داماش گیلان ۰ – نفت مسجدسلیمان 0؛

نفت فرصت صعود در جدول را در شهرباران از دست داد

تیم فوتبال داماش گیلان در هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ یک فوتبال مقابل نفت مسجدسلیمان به‌ تساوی بدون گل رسید.
کد خبر: ۱۲۳۶۵۱

نفت فرصت صعود در جدول را در شهرباران از دست داد

به گزارش "دی اسپورت"، دو تیم فوتبال داماش گیلان و نفت مسجدسلیمان در هفته سیزدهم رقابت‌های لیگ یک فوتبال از ساعت ۱۴:۳۰ در ورزشگاه عضدی رشت در حضور بیش از شش هزار تماشاگر به مصاف یکدیگر رفتند.

شاگردان علی نظرمحمدی با ترکیب مسعود پورمحمد، سعید دلاور، آزاد جعفرزاده، سعید طالبی، محسن انبساطی، محمد رستمی، رضا پورمهدی، حسین خیری، رضا زاهدتبار، پژمان نجات و علیرضا مصطفایی وارد زمین شدند.

تیم فوتبال نفت مسجدسلیمان با سرمربیگری ابراهیم اشکش و ترکیب رضا احمدیان زاده، محمدرضا خدری، امین هاشمی فرد، امین شویعی، رضا جباری، حمزه خضیراوی، علی جراح، محمد احمدی، امیرمقداد مالکی، متین پارسا و سید سجاد موسوی وارد زمین شد.

دو تیم بازی را محتاطانه آغاز کردند ولی هر چه دقایق بیشتری از نیمه نخست سپری شد داماش سوار بر بازی شده و توپ و میدان را در اختیار گرفت. بازی مالکانه داماش منجر به اولین موقعیت جدی این تیم را روی حرکت انفجاری زاهدتبار شد. استارت سریع وینگر داماش با شوت کم‌جان این بازیکن تیرک عمودی دروازه نفت را به لرزه درآورد و در ریباند نیز ضربه مصطفایی با اختلاف اندک به بیرون رفت تا آه از نهاد هواداران بلند شود.

دقایقی بعد در یک سردرگمی در محوطه جریمه نفت سلیمان توپ سرگردانی به سعید طالبی رسید و این بازیکن در شرایطی نامتعادل در دهانه دروازه نتوانست توپ را به تور بچسباند.

در دقیقه ۳۹ مسابقه برخورد مدافع نفت با آزاد جعفرزاده منجر به سرنگونی مدافع پیش‌تاخته داماشی‌ها شد که داور بی‌اعتنا به این ضربه دستور به ادامه بازی داده و از اعلام پنالتی خودداری کرد.

داماشی‌ها یک‌بار دیگر شانس خود را در دقیقه ۴۵ امتحان کرده و حرکت انفجاری زاهدتبار با پاسی مورب به انبساطی رسید و این بازیکن توپ را در موقعیتی ایده آل نتوانست به گل تبدیل کند. نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

نیمه دوم ملقب به نیمه مربیان با ورود یوسفی بجای مصطفایی برای داماشی‌ها آغاز شد؛ دقایق نخستین نیمه دوم با میدان‌داری نفت مسجدسلیمان همراه بود ولی خیلی زود شاگردان علی نظر نبض بازی را در دست گرفتند و با ارائه یک بازی هجومی و مالکانه سعی در دیکته بازی خود بر رقیب داشتند.

ورود خرم الحسینی و سیمان پور به زمین مسابقه انرژی مضاعفی به داماشی‌ها داد. ارسال‌های مواج برای وینگرهای داماشی موقعیت‌های ایده آلی برای لاجوردی پوشان به ارمغان می‌آورد که یکی پس از دیگری با بی‌دقتی هدر می‌رود.

جدی‌ترین موقعیت داماش در نیمه دوم توسط جعفرزاده خلق شد؛ شوت سرکش این بازیکن در دقیقه ۷۸ با واکنش استثنایی گلر به کرنر رفت؛ کرنر ارسالی توسط نجات نیز مجدداً با ضربه سر جعفرزاده با فاصله اندک به بیرون رفت.

سیامک علیزاده در دقیقه ۸۵ دچار مصدومیت شده و داماش به دلیل انجام پنج تعویض به‌اجبار بازی را تا پایان با ۱۰ بازیکن و یک یار کمتر ادامه داد.

تلاش دو تیم در پایان ۹۰ دقیقه ثمری جز تساوی بدون گل برای دو تیم نداشت و بازی با تساوی خاتمه یافت.

ترند های روز