۰۳ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۵۹

عنایتی: بعد از حواشی نیمه اول گل صحیح ما مقابل آلومینیوم گم شد

سرمربی تیم فوتبال پیکان مدعی است تیمش از اشتباهات داوری در دیدار مقابل آلومینیوم اراک آسیب دیده و گل صحیح آنها در نیمه دوم دیده نشده است.
کد خبر: ۱۲۳۷۰۶

به گزارش"دی اسپورت"؛  رضا عنایتی در نشست خبری بعد از دیدار تیم‌های فوتبال آلومینیوم اراک و پیکان که به تساوی یک - یک انجامید، اظهار داشت: بازی با آلومینیوم یک بازی عجیب و غریب بود. این دیدار دو نیمه متفاوت داشت. بعد از گل یک مقدار تیم ما دچار چالش شد، چون آلومینیوم به بازی مستقیم روی آورد و بازیکنانی که داشتند روی توپ‌های بلند خیلی تأثیرگذار بودند. در نیمه دوم آلومینیوم را کنترل کردیم و موقعیت‌های خیلی زیادی هم داشتیم، اما متأسفانه بازی با نتیجه مساوی تمام شد. فکر می‌کنم نتیجه عادلانه نبود و ما اگر یک مقدار دقت داشتیم می‌توانستیم از این بازی با سه امتیاز خارج شویم. به بازیکنان تیم خودم تبریک می‌گویم.

سرمربی جدید تیم فوتبال پیکان ادامه داد: جا دارد از دوست خوبم رسول خطیبی (سرمربی پیشین پیکان) هم تشکر کنم. در دنیای حرفه‌ای اولین نفراتی که قربانی می‌شوند مربیان هستند و امیدوارم با تیم پیکان در ادامه راه شرایط بهتری پیدا کنیم. خیلی به این موضوع امیدوار هستیم، البته نقاط ضعفی داریم و باید با تلاش و کوشش نقاط ضعف‌مان را برطرف کنیم. من دو روز بالای سر این تیم بودم و بعضی وقت‌ها اسم بعضی از بازیکنان را نمی‌دانستم. با توجه به احترامی که برای مجموعه پیکان قائلم دوست داشتم امروز روی نیمکت باشم. برای شروع بد نبود، ولی راضی‌کننده هم نبود.

وی درباره اتفاقاتی که در پایان نیمه اول دیدار آلومینیوم - پیکان پس از رد شدن گل تیم میزبان توسط کمک داور رخ داد، یادآور شد: آنطور که من شنیدم کمک داور گفته است که بازیکن حریف جلوی دید دروازه‌بان ما را گرفته بود. این خنده‌دار است که بگوییم کمک داور روی ضربه کرنر آفساید گرفته است. در میان این صحنه‌ها، صحنه گل ما در نیمه دوم گم شد. گل‌ ما کاملاً درست بود و فشاری که هواداران روی داور گذاشتند، تمرکزش را گرفت و ما متضرر شدیم. با این وجود یک نفر از ما به وسط زمین نرفت و حتی کسی کتش را در نیاورد. افرادی که روی نیمکت هستند مسئولیت‌های خیلی زیادی دارند. سرمربی مسئول افرادی است که اطرافش حضور دارند. همانطور که شما تعصب و ناموس دارید، من هم دارم.

عنایتی خاطر نشان کرد: من وارد بحث داوری نمی‌شوم، ولی شاید در صحنه گل آلومینیوم همه عصبی شدند. ما باید بدانیم که خانواده در استادیوم حضور دارد و باید یک مقدار سعه صدر داشته باشیم. زمانی که فحش‌ به کمک داور و داور داده شد، خجالت کشیدم. ما باید نیمکت‌ها‌ی‌مان را کنترل کنیم. من مسئول کنترل نیمکت تیمم هستم و هر اتفاقی که بیفتد شخصیت من را نشان می‌دهد. من به مجتبی حسینی هم گفتم «توقع دارم نیمکتت را کنترل کنی». من اینجا ننشستم که خودم را مظلوم جلوه دهم، من می‌گویم باید احترام‌ها را نگه داریم. اگر VAR بود نه کسی دعوا می‌کرد و نه اتفاقی می‌افتد. تا وقتی که این تجهیزات به ما برسد نباید روح فوتبال را خراب کنیم. یک مقدار به من بر خورد که این صحنه‌ها را در اراک دیدم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان در پاسخ به این سؤال که اتفاقات چند ماه گذشته در تیم امید، ممکن است در آینده مربیگری او تأثیرگذار باشد یا خیر، تصریح کرد: اتفاقاتی که در تیم امید برای من افتاد باعث شد من کوله‌باری از تجربه را به دست بیاورم. مهم‌تر از همه این بود که سطح رفاقت آنهایی که قبلاً با من رفیق بودند، مشخص شد. من حدود 20 سال فوتبال بازی کردم و شاید یک سال دچار اُفت شدم. حضور در تیم امید تجربه بین‌المللی فوق‌العاده خوبی بود و خوشبختانه کسانی از من انتقاد کردند که اصلاً به آنها فکر نمی‌کنم.

وی در پایان راجع به دلایل عصبانیتش در پایان بازی هم گفت: من می‌خواستم با مجتبی حسینی یک صحبتی کنم، اما یکسری از افراد که ربطی به نیمکت دو تیم نداشتند شلوغ کردند! آنها فکر کردند می‌خواهیم دعوا کنیم، ولی چیز خاصی نبود. من همیشه احترام خاصی برای همکارانم قائل هستم. ما (مربیان) باید همیشه خودمان نیمکت‌ها را کنترل کنیم.ذ

ترند های روز