۰۴ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۳۹

خمس: فضایی را که در ورزشگاه بود، دوست نداشتم

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز از پرشورهای تبریزی خواست بیشتر از شاگردان او حمایت و پشتیبانی کنند.
کد خبر: ۱۲۳۷۱۷

به گزارش"دی اسپورت"؛ پاکو خمس پس از برتری 2 بر صفر تیمش مقابل فولاد خوزستان اظهار داشت: تراکتور امروز خیلی خوب کار کرد و به همین خاطر برنده شد. حفظ توپ مبنای بازی ماست و در همه دیدارها تلاش می‌کنیم توپ را بگیریم، آن را در زمین بچرخانیم و کنترل کنیم. امروز  همین کار را کردیم و توانستیم موفق باشیم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تراکتور به جذب مهاجم جدید نیاز دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: الان زمان فکر کردن به این نیست که فکر کنیم کدام بازیکنان را می‌توانیم بیاوریم یا خیر. باید همین بازیکنانی را که در اختیار داریم، دوست داشته باشیم و از آنها حمایت کنیم. باید تلاش کنیم بیشترین ظرفیت را از این بازیکنان بیرون بکشیم.

سرمربی تراکتور در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم در این باره که آیا تغییراتی در ترکیب تیمش ایجاد خواهد کرد یا خیر، گفت: خیر. من از آن دسته مربیانی نیستم که 11 بازیکن داشته باشم و هر اتفاقی بیفتد، آنها در زمین بازی کنند. در برخی دیدارها مجبور بودیم بازیکنان را به دلیل مصدومیت و محرومیت جابه‌جا کنیم. دوست دارم بازیکنان کار خودشان را انجام بدهند و از فرصتی که در اختیار آنها گذاشته می‌شود، استفاده کنند تا در ترکیب بمانند.

خمس با اشاره به پایان یافتن محرومیت بهترین پاسور گل فصل گذشته لیگ برتر تصریح کرد: هفته آینده ریکاردو آلوز را هم خواهیم داشت و ممکن است ترکیب تیم تغییر کند. نمی‌توانم بگویم این ترکیب در مسابقه بعدی هم بازی خواهد کرد.

وی در مورد درخشش سیدمهدی حسینی و جایگاه او در ترکیب ثابت تراکتور عنوان کرد: اینگونه نیست که اگر کسی در یک مسابقه خوب بازی کند، او را در ترکیب قرار بدهیم و اگر در یک دیدار بد باشد، او را از ترکیب خارج کنیم. حسینی خیلی خوب بازی کرد، اما دیدارهایی هم داشتیم که او در حد مورد انتظارمان نبود. این بازیکن امروز خودش را ثابت کرد و پاداش این بازی خوب، این بود که در ترکیب تیم بماند.

سرمربی تیم فوتبال تراکتور تبریز در ادامه بیان کرد: درست نیست اگر بازیکن برای یک مسابقه خوب باشد و در دیدار بعدی بد بازی کند، او را از ترکیب تیم خارج کنیم. من معمولاً عملکرد بازیکنان را در طول هفته می‌بینم و ترکیب تیم را بر همین اساس انتخاب می‌کنم.

خمس در واکنش به سؤالی پیرامون حمایت‌ها از مردم فلسطین در کشور اسپانیا اظهار داشت: من فقط فوتبال می‌دانم و دوست دارم پیامی به هواداران بدهم. ما همیشه به نظرات هواداران خودمان احترام می‌گذاریم، اما نیاز داریم که آنها از کل تیم حمایت کنند و همه بازیکنان را دوست داشته باشند. باید حس کنیم هواداران تراکتور در شرایط سخت کنار ما هستند و از ما حمایت می‌کنند تا ثابت کنند نسبت به سایر تیم‌ها متفاوت هستند.

وی با گلایه از تماشاگران تراکتور گفت: فضایی را که در ورزشگاه بود، دوست نداشتم. فکر می‌کنم بازیکنان من شایسته کل محبت دنیا هستند و آنها با تمام وجود بازی کردند. باید به این بازیکنان بابت کاری که کردند، احترام گذاشته شود. به نظرات هواداران خیلی احترام می‌گذارم، اما آنها باید بیشتر به بازیکنان محبت کنند و از آنها بیشتر حمایت کنند. من به بازیکنانم افتخار می‌کنم.

ترند های روز