۰۵ آذر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۶

مورایس: سخت است در مورد بازی‌های که شروع نشده صحبت کنیم

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: همیشه سخت است بخواهیم درباره بازی که هنوز شروع نشده است، صحبت کنیم.
کد خبر: ۱۲۳۷۳۵

به گزارشدی اسپورت"؛ ژوزه مورایس در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل نیروی هوایی عراق در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: همیشه سخت است بخواهیم درباره بازی که هنوز شروع نشده است، صحبت کنیم.  خیلی چیزها می‌شود گفت و خیلی کارها می‌شود کرد، ولی بحث عمل است و بهتر است و برویم عمل کنیم. با این توضیحات راجع به بازی فردا بهتر می‌توانیم صحبت کنیم.

سرمربی پرتغالی سپاهان بعد از اتمام بخش اولیه صبحت‌هایش از خبرنگاران خواست نظرشان را درباره بازی بگویند. یکی از خبرنگاران خارجی درباره غیبت عیسی آل‌کثیر در دو بازی اخیر سپاهان سؤال کرد و با اشاره به نقش مهم این بازیکن در تیم تحت هدایت مورایس نظر او را در مورد تقابل با نیروی هوایی عراق جویا شد.

مورایس در این بخش پاسخ داد: شما چند سؤال دارید؟!

بعد از این اتفاق با توجه به اینکه مسئولان سپاهان تقاضا کردند سؤالات مربوط به بازی باشد، مجدداً سؤال تغییر کرد.

مورایس در واکنش به یادآوری این موضوع که «اتفاقات زیادی افتاده است و شما در ورزشگاه آزادی به جای نقش جهان بازی می‌کنید»، گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیماتی گرفته است که من متوجه آن نمی‌شوم. حتی سه امتیازی که از ما کم شد، متوجه آنهم نشدم. یا اینکه نمی‌توانم قبول کنم سه امتیاز از ما کم کردند و بعد تأکید شد باید سه دیدار خانگی آتی خود را خارج از خانه برگزار کنیم. کنفدراسیون فوتبال آسیا سازمان قابل احترامی است، ولی به نظر من باید یک دلیل خیلی روشن‌تر برای این کار می‌آوردند. به نظرم ما باید به عدالت و قوانینی که برای هر دو طرف مساوی باشد، افتخار کنیم.

وی ادامه داد: ما در ایران بازی می‌کنیم و این خیلی مهم است. فوتبال برای این است که مردم، کشورها و روابط را به‌هم وصل کند. دنیا باید متحد شود. فکر می‌کنم کنفدراسیون فوتبال آسیا در تصمیماتی که می‌گیرد باید به این تصمیمات فکر کند و به آن احترام بگذارد. مشکلی که هست می‌خواهم بدانم آیا مشکلی بین دو کشور (ایران و عربستان) هست؟ فکر نمی‌کنم. چون می‌دانیم که الان پرسپولیس در عربستان است و آنجا بازی دارد. پس مشکلی نیست!

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در مورد میزبانی تیمش در تهران تصریح کرد: ما در تهران بازی می‌کنیم و در این شهر هوادار داریم. مردمی که عاشق فوتبال هستند و عاشق این هستند که  فوتبال باکیفیت ببینند. همه برای یک دلیل اینجا هستیم و همه این کارها با باید جدی‌تر و با عدالت بیشتر در فوتبال پیش برود، چون ما باید افتخار کنیم به شور و شوقی که در این فوتبال هست و ارزشی که باید برای فوتبال قائل شویم. فکر می‌کنم دنیا کمی این را کم دارد، ارزش داشتن فوتبال برای مردم.

مورایس خطاب به کنفدراسیون فوتبال آسیا و تصمیماتی که درباره سپاهان اتخاذ کرده است، گفت: امیدوارم در آینده دلایل کنفدراسیون فوتبال آسیا را بهتر متوجه شوم، چون اگر من متوجه نشوم فکر کنم خیلی از افراد و مردم متوجه دلیل آن نخواهند شد.

وی همچنین تأکید کرد: خیلی زیبا بود که بخواهیم در نقش جهان بازی کنیم تا اینکه از مردم بخواهیم 400 یا 500 کیلومتر طی کنند و به ورزشگاه آزادی بیایند که بازی تیم مورد علاقه‌شان را تماشا کنند و بعد بخواهند به شهرشان بازگردند. فکر می‌کنم یکی از اهداف کنفدراسیون فوتبال آسیا پُر بودن ورزشگاه‌هاست و فکر می‌کنم این تصمیمی که درباره سپاهان گرفتند، خلاف اهداف‌شان است.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره اینکه ورزشگاه آزادی محل میزبانی دیدارهای استقلال و پرسپولیس است و در فصل اخیر لیگ قهرمانان نساجی هم از آن استفاده می‌کند، اظهار داشت: اینجا خانه ما هم هست، چون ما همه ایرانی هستیم. ما انتظار بازی خوب را در فردا داریم. برای یحیی (گل‌محمدی) و تیم پرسپولیس آرزوی موفقیت دارم، چون نماینده کشور ایران هستند. فکر می‌کنم این را باید بگویم که تیم‌های ایرانی از کیفیت خیلی خوبی برخوردار هستند. کنفدراسیون فوتبال آسیا باید طوری تصمیماتش را بگیرد که بتوانیم این رقابت را بهتر کنیم، چون تیم‌های ایرانی تیم‌های باکیفیتی هستند و حتی به این رقابت کیفیت می‌دهند. همانطور که تیم ملی ایران یک تیم با پرستیژ است، باشگاه‌های ایرانی هم همینطور هستند.

وی برای نساجی و پرسپولیس در ادامه مسابقات لیگ قهرمانان آسیا آرزوی موفقیت کرد و همچنین  راجع به تیم نیروی هوایی عراق اظهار داشت: نیروی هوایی تیم قابل احترامی است و قطعاً بازی ساده‌ای نخواهیم داشت، چون هر تیمی که در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می‌شود تیم خوبی است.

«بعضی تیم‌ها تورنمنت‌ها را خوب شروع نمی‌کنند، اما در ادامه با کمی چاشنی شانس به سوی موفقیت حرکت می‌کنند. چقدر این مسئله می‌تواند درباره سپاهان درست باشد؟»، مورایس در پاسخ به این سؤال گفت: تنها فرقش این است که سپاهان یک بازی کمتر در این رقابت‌ها نسبت به بقیه انجام داده است. برای همین، قضیه تیم ما فرق می‌کند. نباید اینطور می‌بود، ولی هست.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان در این مورد افزود: در موضوعاتی که اشاره کردید کیفیت تیم و رقبا هم تأثیر دارد و باید ببینیم با چه حریفی روبه‌رو می‌شود، ولی همه اینها به مربیگری ربط دارد. به اینکه بدانیم چطور تیم و اتفاقاتی را که می‌افتد، مدیریت کنیم. ما همه انسان هستیم و شاید انتظار اتفاقات خیلی بهتر را داشتیم، ولی نیفتاد، چون ما انسان هستیم و عالی و کامل نیستیم. فکر می‌کنم پرسپولیس هم در ابتدا نتایجی را که انتظار داشت کسب نکرد، ما هم همینطور. حالا به جلو برویم و ببینیم که چه پیش می‌آید.

وی در مورد میزان شناخت و آنالیزش از تیم نیروی هوایی عراق و حساسیت این مسابقه برای سپاهان عنوان کرد: حساسیت این بازی برای ما فقط به این خاطر است که یک بازی کمتر انجام دادیم و نتیجه بازی را به تیم الاتحاد دادند. شرایط بازی با این شرایط کمی حساس شد، وگرنه هیچ حساسیت دیگری در هیچ موضوع دیگری وجود ندارد. فوتبال است و باید از آن لذت ببریم. نظر من اینطور است و راجع به آن اینطور فکر می‌کنم.د

ترند های روز