۰۶ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۱

رحمتی: طرفداران توقع دارند تیم محبوب‌شان نتیجه بگیرد و این حق آنهاست

سرمربی تیم فوتبال نساجی تأکید کرد، این تیم با یک پیروزی به لیگ برتر برمی‌گردد و به رتبه‌ای تک رقمی دست پیدا می‌کند.
کد خبر: ۱۲۳۷۴۶

به گزارش"دی اسپورت"؛ سیدمهدی رحمتی در نشست خبری پیش از بازی نساجی مقابل مومبای سیتی هند در  هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: نساجی مازندران یکی از جوان‌ترین تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا محسوب می‌شود. نساجی از برنامه‌ها و قوانینی که امسال برای بازیکنان بزرگسال، زیر 23 سال و زیر 25 سال در فوتبال ایران تصویب شد، بیشتر از همه متضرر شد. این باشگاه سال‌ها روی رده پایه خودش کار کرده بود و بازیکنان جوان زیادی داشت.

کمبود بازیکن به تیم ما لطمه زد
وی با انتقاد از برنامه لیگ برتر خاطر نشان کرد: ما نمی‌توانستیم بازیکنان جوان را از دست بدهیم و آنها به سهمیه بزرگسالان ما اضافه شدند. برنامه لیگ به گونه‌ای بود که هر سه یا چهار روز یک بار بازی می‌کردیم و این مسئله باعث شد کمبود بازیکن به تیم ما لطمه بزند. برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کرده‌ایم و سه امتیاز از چهار مسابقه گرفته‌ایم.

بازی برابر مومبای سیتی همانند سایر دیدارها برای ما مهم است
سرمربی تیم فوتبال نساجی با اشاره به اهمیت دیدار این تیم با نماینده هند تصریح کرد: بازی برابر مومبای سیتی همانند سایر دیدارها برای ما مهم است و با تمام انرژی در زمین حاضر می‌شویم. در وقفه مسابقات لیگ برتر، تغییرات خیلی خوبی در شاکله تیم و کادر فنی نساجی ایجاد کردیم و تلفیقی از بازیکنان آینده‌دار و باتجربه خواهیم داشت. با تمام توان تلاش می‌کنیم تا سه امتیاز این مسابقه را به دست بیاوریم.

سال گذشته شرایط تیمی خوبی نداشتیم و ساخت تیم را از امسال شروع کردیم
رحمتی به کار سخت نساجی در لیگ قهرمانان آسیا پرداخت و گفت: در گروهی قرار گرفتیم که قهرمان آسیا و یکی از پُرافتخارترین تیم‌های آسیا یعنی الهلال در آن بود. همچنین قهرمانان ازبکستان و هند یعنی نوبهار و مومبای سیتی با نساجی همگروه شدند. سال گذشته شرایط تیمی خوبی نداشتیم و ساخت تیم را از امسال شروع کردیم. لیگ قهرمانان آسیا بازیکنان باتجربه، باکیفیت و بزرگ می‌خواهد. نساجی بازیکنان بسیار خوبی دارد، اما تجربه لیگ قهرمانان آسیا را ندارند.

پرسپولیس و سپاهان با آن همه بازیکن و تجربه در آسیا با چالش مواجه شدند
وی با اشاره به شرایط دو نماینده دیگر ایران یادآور شد: می‌بینید پرسپولیس و سپاهان با آن همه بازیکن و تجربه، در لیگ قهرمانان آسیا با چه چالش‌هایی مواجه شدند. نساجی تیمی جوان و تازه راه‌یافته به لیگ قهرمانان بوده است و می‌خواهیم شرایطی برای نساجی فراهم کنیم تا تیم حداقل یک یا دو سال در میان، در لیگ قهرمانان آسیا حاضر شود. لیگ قهرمانان همیشه از بهمن شروع می‌شد و تیم‌ها تا آن زمان، نقاط ضعف و قوت خود را بررسی و ترمیم می‌کردند.

بچه‌ها چیزی را که در توان داشتند، در زمین گذاشتند
سرمربی تیم فوتبال نساجی در ادامه صحبت‌هایش عنوان کرد: امسال لیگ قهرمانان آسیا همزمان با لیگ برتر آغاز شد و ما در دو جبهه می‌جنگیدیم. بچه‌ها چیزی را که در توان داشتند، در زمین گذاشتند. نوبهار را در ازبکستان زمین‌گیر کرده بودیم و با نتیجه یک بر صفر جلو افتادیم. با VAR (سیستم کمک داور ویدیویی) اتفاقی افتاد و حدود 50 دقیقه با 10 بازیکن بازی کردیم. داور 14 دقیقه وقت اضافه اعلام کرد و جالب بود که همان داور، بازی ایران و ازبکستان را سوت زد!

امسال تجربه خیلی خوبی برای من و مجموعه نساجی بود
رحمتی با بیان اینکه نساجی در ازبکستان خیلی اذیت شد و چند بازیکن این تیم مصدوم شدند، اظهار داشت: اتفاقات به ضرر ما بود و اگر دیدار رفت با نوبهار را مساوی می‌کردیم، در تهران نوع فوتبال دیگری را برای بازی با این تیم انتخاب می‌کردیم. در تهران از پنج یا شش موقعیت 80 تا 90 درصدی استفاده نکردیم، اما امسال تجربه خیلی خوبی برای من و مجموعه نساجی بود که برای سال‌های آینده از قبل در نظر بگیرند تا در چه تورنمنت‌هایی حاضر شوند.

ما هر چهار روز یک بار بازی کردیم، مگر یک تیم چقدر توانایی دارد؟!
وی با اشاره به محرومیت امیرمحمد هوشمند و صالح حردانی خاطرنشان کرد: دو بازیکن تأثیرگذار ما محروم شدند و آنها را مقابل مومبای سیتی در اختیار نداریم. مگر چقدر بازیکن داریم که بازیکن‌مان را به مدت دو یا سه دیدار از دست بدهیم؟ دست‌مان کمی خالی شد و همین فشار، در لیگ همراه ما بود. چهار روز بعد از نوبهار با سپاهان بازی کردیم؛ چهار روز بعد به مصاف تراکتور رفتیم و چهار روز بعد از آن مقابل نوبهار صف‌آرایی کردیم. مگر یک تیم چقدر توانایی دارد؟

بازیکنانم هم‌قسم شدند تا از شرایط فعلی خارج شویم
سرمربی نساجی به وضعیت سپاهان مقابل استقلال خوزستان اشاره کرد و گفت: دیدید که سپاهان به پنج ملی‌پوش خود، به اضافه امید نورافکن استراحت داد و  تیمی سرحال در زمین داشت. بازیکنان هم‌قسم شدند تا از شرایط فعلی خارج شویم. با توجه به لغو دیدارها (در لیگ برتر)، باید در دیدارهای خانگی بازی می‌کردیم و دیدارهای خارج از خانه لغو می‌شد. این فشار بر تیم ما وجود داشت.

سر قولم هستم، رتبه‌ای تک رقمی کسب می‌کنیم
رحمتی نساجی را تیمی جوان و بسیار خوب دانست و تصریح کرد: در ادامه راه با برداشته شدن فشار بازی‌های آسیایی، به نوار موفقیت‌ها برمی‌گردیم. من سر قولم هستم و رتبه‌ای تک رقمی کسب می‌کنیم.

طرفداران توقع دارند تیم محبوب‌شان نتیجه بگیرد و این حق آنهاست
وی درباره شعارهای هواداران نساجی علیه عوامل این تیم بیان کرد: ما بهترین هواداران ایران را داریم و می‌دانیم هواداران توقع نتیجه خوب را دارند؛ چه بسا اینکه نساجی برای اولین بار به لیگ قهرمانان آسیا آمده بود. چه منطقی، غیرمنطقی، هیجانی یا احساسی، هواداران نساجی انتظار داشتند این تیم به مرحله حذفی مسابقات صعود کند. طرفداران توقع دارند تیم محبوب‌شان نتیجه بگیرد و این حق آنهاست. ما هم باید تمام توان خودمان را بگذاریم.

اعتقاد قلبی من این بود که هواداران فوتبال‌فهم هستند و شرایط را درک می‌کنند
سرمربی تیم فوتبال نساجی با تمجید از هواداران این تیم اظهار داشت: وقتی به نساجی آمدم، اعتقاد قلبی من این بود که آنها فوتبال‌فهم هستند و شرایط را درک می‌کنند. هیچ سالی در نساجی رخ نداد که در ترکیب 23 نفره تیم برای لیگ قهرمانان آسیا، پنج بازیکن بومی روی نیمکت باشند و بازی کنند. ما از بازیکنان بومی استفاده می‌کنیم و آنها در سال‌های آینده، در بهترین تیم‌های ایران و تیم ملی بازی می‌کنند.

نساجی توان مقابله با الهلال را ندارد
رحمتی با بیان اینکه نساجی توان مقابله با الهلال را ندارد، اظهار داشت: شما هرچقدر فوتبال بازی کنید، نمی‌توانید مقابل الهلال یا نوبهار که در رده‌های اول تا سوم لیگ ازبکستان بوده است، این کار را انجام بدهید. باید جایگاه سابق خودمان را ببینیم. تراکتور تغییرات زیادی در تیم خود ایجاد کرده و بازیکنان خارجی و داخلی خیلی خوبی گرفته است، اما زمان می‌برد که این تیم به انسجام برسد.

پنج موقعیت گلزنی برابر نوبهار را به‌خاطر استرس و هیجان از دست دادیم
وی با اشاره به بازیکنانی که به نساجی ملحق شده‌اند، تصریح کرد: ما تعدادی بازیکن را به نساجی آوردیم که تمام تلاش خود را می‌کنند. سه یا چهار بازیکن جوان نساجی از ابتدا برابر مومبای سیتی به میدان می‌روند. انتقاد هواداران روی چشم من است و من پاسخگوی آنها هستم، اما هواداران این فشار را از بازیکنان بردارند. ما پنج موقعیت گلزنی برابر نوبهار را به‌خاطر استرس و هیجان از دست دادیم.

سرمربی تیم فوتبال نساجی با بیان اینکه بازیکنان این تیم مقابل ذوب‌آهن تحت فشار بردن بودند، خاطرنشان کرد: همین مسئله باعث می‌شود بازیکنان تمرکز لازم را نداشته باشند و اشتباهاتی کنند که به تیم لطمه بزنند. تا زمانی که هستیم، باید این بار را از روی تیم برداریم و اجازه بدهیم نساجی بازی همیشگی خودش را ارائه کند. امسال چهارمین سال مربیگری‌ام را تجربه می‌کنم، اما در دو تیم قبلی خودم نیز تجربه مشابهی داشتم.

رحمتی به شرایط خودش در تیم پدیده خراسان پرداخت و عنوان کرد: بعد از بسته شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی، شرایط ما در تیم پدیده عوض شد و ما در شش مسابقه آخر شانس کسب سهمیه آسیایی داشتیم. با این حال اتفاقاتی افتاد که نتوانستیم این کار را انجام بدهیم. در آلومینیوم نیز شرایط بسیار خوبی داشتیم و مطمئناً این تیم هم به آن شرایط بازخواهد گشت.

از هواداران می‌خواهیم از تیم نساجی حمایت کنند
وی در ادامه گفت: در آلومینیوم توانستیم 11 بازیکن اصلی خودمان را حفظ کنیم، اما آیا تیم سال گذشته نساجی شرایطی داشته که بازیکنان خود را حفظ کند؟ این امر به گذشت زمان نیاز دارد و از هواداران می‌خواهیم از تیم نساجی حمایت کنند. ما با یک پیروزی به لیگ برمی‌گردیم و شرایط جدولی نساجی خوب می‌شود. همچنین دو دیدار معوقه در لیگ برتر داریم که می‌تواند کلیدی برای موفقیت و بازگشت به جایگاهی باشد که در نظر ماست.

ترند های روز