۱۶ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۳۰
یاد و خاطره شموشک زنده شد؛

شهرداری نوشهر رسما لیگ یکی شد

تیم فوتبال شهرداری نوشهر به عنوان سومین تیم لیگ دویی به لیگ دسته اول کشور صعود کرد.
کد خبر: ۱۲۷۶۳۳

به گزارش"فوتبال آزادگان"؛ دیدار دور برگشت پلی‌آف لیگ دو عصر امروز از ساعت ۱۸:۳۰ بین تیم‌های شهرداری نوشهر و شهرداری ماهشهر به میزبانی نوشهری‌ها برگزار شد که در نهایت تیم شهرداری نوشهر موفق شد در ضربات پنالتی با نتیجه دو بر یک همنام ماهشهری خود را شکست دهد.

شهرداری ماهشهر که در دور رفت این مرحله با نتیجه یک بر صفر برابر حریف خود به پیروزی رسیده بود در بازی برگشت نتوانست از برتری خود محافظت کند، بازی برگشت با شکست یک بر صفر شاگردان پیوس در ۱۲۰ دقیقه به پایان رسید تا سرنوشت سومین تیم صعود کننده در ضربات پنالتی مشخص شود در نهایت تیم نوشهری موفق شد در ضربات پنالتی پیروز شود تا ماهشهری‌ها از صعود به لیگ دسته اول کشور بازبمانند، فرشاد پیوس که پیش از این توانسته بود تیم‌های سپیدرود رشت، داماش گیلان، چوکای تالش و... را به دسته بالاتر برساند اینبار در تقابل با اکبر میثاقیان ناکام ماند تا نخستین ناکامی خود در مسیر صعود را تجربه کند.

اما در سوی مقابل میثاقیان که در گذشته توانسته بود تیم شموشک نوشهر را از لیگ آزادگان به لیگ برتر برساند، پس از سالها توانست بار دیگر دومین موفقیت و صعود با دیگر تیم نوشهری را بدست آورده و آن را جشن بگیرد، این صعود در مجموع پنجمین صعود میثاقیان در دوران مربیگری خود نیز محسوب می‌شود چرا که او پیش از این توانسته بود تیم‌هایی چون شموشک نوشهر، شهرداری تبریز، آلومینیوم هرمزگان و پدیده مشهد را از لیگ دسته اول به لیگ برتر برساند.

با صعود شهرداری نوشهر به لیگ دسته اول کشور یاد و خاطره یکی از قدیمی و محبوب‌ترین تیم‌های شمال کشور یعنی شموشک نوشهر نیز زنده شد؛ آخرین حضور یک تیم از نوشهر در دسته بالاتر و لیگ آزادگان به فصل ۷۶-۷۵ برمی‌گردد، فصلی که در پایان آن تیم شموشک نتوانست رتبه بهتری از پانزدهم جدول را بدست آورد و بدین ترتیب به دسته پایین‌تر سقوط کرد.

شموشک ۶ سال پس از تأسیس در سطح اول حضور داشت و بهترین مقام تاریخ خود را در لیگ آزادگان به دست آورد که یازدهم از لیگ شانزده تیمی شد. اما فصل بعد با نتایج بسیار ضعیف به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

پس از سقوط به دسته دو نتوانست نتایجی به دست بیاورد که به لیگ آزادگان صعود کند که هیچ بلکه در سال بعد سقوط به لیگ سه سقوط کرد اما با این اتفاق توانست یک جام از این لیگ را از آن خود کند.

این تیم پس از ۶ سال به سطح اول فوتبال ایران بازگشت. سال اول حضورش رتبه آخر آن زمان یعنی رتبه ۱۴ را کسب کرد و به لیگ آزادگان سقوط کرد. اما تصمیم ۱۶ تیمی کردن لیگ برتر شموشک را از سقوط نجات داد. سال بعد هم برای بقا جنگید اما این بار موفق به ماندن در لیگ برتر شد و اتفاقی که باعث شد تنها دو دوره این تیم در لیگ آزادگان بماند نیفتاد. در لیگ برتر چهارم این تیم پانزدهم شد و به لیگ آزادگان سقوط کرد.

در لیگ آزادگان این تیم سه فصل متوالی به رتبه‌های دهم، یازدهم و یازدهم قرار گرفت. اما فصل بعدی اوضاع عوض شد این تیم به عنوان سومین تیم به لیگ دسته دو سقوط کرد. متأسفانه این تیم هم مانند برخی از تیم‌ها مسیر بی‌بازگشت را طی کرد و تنها دو فصل در لیگ دو دوام آورد. در لیگ سه نیز رتبه خوبی پیدا نکرد و فصل بعد از لیگ کنار گذاشته شد تا برای همیشه نابود شود و یک ورزشگاه و دو جام قهرمانی لیگ‌های دو و سه از آن باقی بماند.