۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۵

تأییدیه صدا و سیما برای کارهای فنی مربوط به VAR

مقامات فدراسیون فوتبال برای اتصال تجهیزات سیستم کمک داور ویدیویی توانستند تأییدیه سازمان صداوسیما را بگیرند.
کد خبر: ۱۲۸۱۵۳
تأییدیه صداوسیما برای کارهای فنی مربوط به VAR

به گزارش"فوتبال آزادگان"، مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در هفته‌های گذشته بارها وعده داد که فصل جدید مسابقات لیگ برتر فوتبال با استفاده از تکنولوژی کمک داور ویدیویی (VAR) برگزار خواهد شد.

با وجود این وعده‌ها، تجهیزات VAR تاکنون تنها در ورزشگاه‌های آزادی و نقش جهان مستقر شده‌اند. وزارت ورزش و جوانان هم اخیراً بر استقرار تجهیزات این سیستم در ورزشگاه‌ها تأکید کرده بود.

 

سیدامیرمهدی علوی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در این مورد اظهار داشت: تاکنون 13 جلسه در سال 1403 بین مدیران شرکت تجهیز اماکن ورزشی، وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و صداوسیما برگزار شد. (مبلغ لازم برای راه‌اندازی سیستم VAR) به حساب شرکت تجهیز واریز شد. نحوه اتصال تکنولوژی به سامانه‌های صداوسیما مورد بررسی بود. در این زمینه هم جلسه‌ای با معاونت توسعه فنی صداوسیما برگزار شد.

وی با بیان اینکه صداوسیما تأییدیه لازم را برای کارهای فنی تکنولوژی VAR صادر کرده است، گفت: پس از آن، کار پرداخت وجه و خرید دستگاه‌های تکنولوژی VAR را پیش رو داریم که امیدوارم سریع‌تر انجام شود. ما در تقویم خیلی عقب هستیم. شرکتی که تکنولوژی VAR را آماده کرده، منتظر است تا وارد فاز اجرایی شود. حتی اگر از امروز به‌صورت شبانه‌روزی برای تجهیز ورزشگاه‌ها کار کنیم، باز هم عقب هستیم.