۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵

آخرین وضعیت ورزشگاه‌های لیگ برتری برای برگزاری مسابقات

آخرین وضعیت ورزشگاه‌های لیگ برتری برای برگزاری بیست‌وچهارمین دوره مسابقات از سوی دبیر کارگروه استانداردسازی ورزشگاه‌ها اعلام شد.
کد خبر: ۱۲۸۱۵۷
آخرین وضعیت ورزشگاه‌های لیگ برتری برای برگزاری مسابقات

به گزارش"فوتبال آزادگان"؛ داود رفعتی درباره ورزشگاه‌های لیگ برتر گفت: طبق استاندارد بین المللی تمام ورزشگاه‌ها به جز آزادی و نقش جهان  استاندارد لازم را ندارند، با این حال شرایط کشور را هم در نظر می‌گیریم.

وی ادامه داد: ورزشگاه‌های شهیدنصیری یزد، آزادی و پاس قوامین را قطعاً در شروع لیگ نخواهیم داشت. ورزشگاه تختی خرم آباد ایرادهای زیادی دارد اما خوب کار می‌کنند و اگر مشکل نور حل شود با نصف ظرفیت می‌تواند میزبان باشد و گرنه باید در شهر دیگر میزبانی کند.

دبیر کارگروه استانداردسازی ورزشگاه های لیگ برتر اظهار داشت: به طور حتم تا 15 شهریور ورزشگاه آزادی را نداریم و بازی‌های پرسپولیس و استقلال در استادیوم تختی برگزار می‌شود. تصمیم گرفته شده تنها مسابقات بین المللی و بزرگ داخلی در آزادی برگزار شود و سایر بازی‌ها در تختی. ورزشگاه تختی اشکالات جزیی مثل گیت دارد که قرار شده برای رفع آنها بودجه‌ای تخصیص داده شود.

رفعتی در خصوص ورزشگاه شهدای شهر قدس تصریح کرد: چند بار از این ورزشگاه بازدید به عمل آورده‌ایم و چمن خوبی دارد اما باید مشکلاتی مانند گیت ورودی بانوان حل شود.  اگر این مشکل حل نشود تیم‌های پیکان و هوادار باید در ورزشگاه دیگری به میدان بروند.

وی در خصوص آخرین وضعیت ورزشگاه‌ها تصریح کرد: 13 ورزشگاه آماده برگزاری مسابقات است؛ 9 ورزشگاه آمادگی دارند و 4 استادیوم هم به شرط می‌توانند میزبانی کنند. ورزشگاه‌های شهدای فولاد خوزستان، شهدای مس رفسنجان، امام خمینی اراک، یادگار امام تبریز و غدیر اهواز به شرط حل ایرادها از جمله مسائل ایمنی و نور و ایمنی مشکلی برای میزبانی ندارند. ورزشگاه انزلی در موضوع محل پیاده شدن از اتوبوس، نور و سکو مشکل دارد که اگر حل نشود بازی‌های بدون تماشاگر برگزار خواهند شد. در ورزشگاه وطنی قائمشهر باید اصلاحات انجام و اگر مشکل سکو و نور حل شود مسابقات با ظرفیت کامل برگزار خواهد شد و اگر نشود با نصف ظرفیت. فولاد شهر اصفهان مشکل ایمنی دارد و باید جداسازی پارکینگ و ورودی بانوان صورت بگیرد اما نقش جهان اصفهان مشکلی ندارد. در استادیوم یادگار امام تبریز باید مقاوم سازی سکوها انجام شود در غیر این صورت تراکتور بدون تماشاگر باید از حریفان خود میزبانی کند.

دبیر کارگروه استانداردسازی ورزشگاه‌های لیگ برتر افزود: استقلال پرسپولیس در ورزشگاه تختی تهران، فولاد در ورزشگاه شهدای فولاد، خیبر اگر مشکلات حل شود در خرم آباد، مس رفسنجان در رفسنجان، چادرملو در رفسنجان به میدان می‌روند. سردار آزادگان قزوین مشکل جزیی ایمنی دارد که اگر حل نشود بازی‌های شمس آذر بدون تماشاگر انجام می‌شود.

رفعتی افزود: طبق جلساتی که با مسئولان صداوسیما داشتیم تصویربرداری مسابقات به صورت HD و 4k خواهد بود و حداقل نور باید 1600 لوکس باشد که مشکلات تصویری به وجود نیاید.

دبیر کارگروه استانداردسازی ورزشگاه‌ها با بیان اینکه  قرعه‌کشی مسابقات لیگ 2 مرداد برگزار می‌شود گفت: زمان شروع مسابقات را سازمان لیگ اعلام می‌کند و بدون انجام مسابقات لیگ تیم‌های ما وارد مسابقات آسیایی نخواهند شد.

رفعتی درباره برگزاری رقابت‌ها با کمک داور ویدیویی اظهار داشت:  دو ورزشگاه آزادی و نقش جهان شرایط برگزاری بازی با VAR را دارند. ورزشگاه‌های شهدای فولاد، مس رفسنجان، شهید سلیمانی، تختی خرم آباد، یادگار امام تبریز و امام خمینی اراک همین الام می‌توانند VAR نصب کنند.  در ورزشگاه تختی تهران هم اتاقی تعبیه کرده‌ایم که مسابقات با VAR برگزار شود.