۱۴ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۲:۳۶
به فراز گفتم خرم‌آباد را مصادره کرده‌اید!

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

سرمربی خیبر خرم آباد می گوید این تیم با مالکیت دکتر مسعود عبدی خیز خوبی برداشته است و به شرط اینکه دچار یک سری مسائل و خودزنی نشود ظرفیت لیگ برتری شدن را دارد.
کد خبر: ۱۲۲۶۳۴
به گزارش وب سایت دی‌اسپورت؛ محمدرضا مهاجری سرمربی خیبر خرم‌آباد صبح امروز میهمان برنامه موج ورزش رادیو لرستان بود که مجری این برنامه پیرامون مسائل مختلف باشگاه خیبر خرم‌آباد با وی به گفتگو پرداخت ماحصل این گفتگو را در زیر می‌خوانید:

*از پیشینه مردم لرتبار اطلاع دارم.
رضا مهاجری در ابتدای صحبت‌هایش در پاسخ به این پرسش که قبل از پذیرفتن سکان هدایت تیم خیبر  از استان لرستان شناخت داشته است؛ اظهار داشت: قطعا این شناخت بوده حداقل به لحاظ ورزشی این اتفاق افتاده است، زمانی که من در سیاه‌جامگان بودم تیم گهر دورود در لیگ برتر بود، در زمان گذشته هم استان لرستان مسیر ترددمان بوده و پیشینه مردم لر و به قول خودشان لرتباران را داریم، سال گذشته هم در‌ منطقه‌ای فعالیت داشتم که در واقع منطقه لرنشین بود از این رو با فرهنگ و آداب منطقه آشنایی نسبی دارم.

*خیبر با حضور دکتر عبدی خیز خوبی برداشته است.
مهاجری در مورد اینکه آیا از علاقمندی مردم خرم‌آباد به فوتبال و تیم خیبر نیز اطلاع داشت؛ بیان کرد: بله؛ بالاخره شغل ما فوتبال است و تیم خیبر از چند سال گذشته به ویژه از زمانی که تصدی امور و مالکیت این باشگاه را دکتر عبدی برعهده گرفتند دور خیز خوبی برداشته است؛ در سالیان گذشته نیم نگاهی به نتایج این تیم داشتم و همیشه دوست داشتم این منطقه یک تیمی در سطح بالای فوتبال کشور داشته باشد، در دو - سه سال گذشته در آستانه صعود قرار گرفته که امیدوارم امسال با همیت، کار گروهی و همدلی خوب بتوانیم این اتفاق خوب را برای مردم ارزشمند رقم بزنیم.

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

*به فراز گفتم خرم‌آباد را مصادره کرده‌اید!
سرمربی خیبر در خصوص اینکه این تیم شناسنامه فوتبال استان لرستان است از این رو رسالت سختی برعهده دارد؛ گفت: من خودم فوتبالم را با تیمی شروع و تمام کردم که آن تیم به نوعی شناسنامه فوتبال شرق بود، ابومسلم تیمی که متاسفانه الان جایگاهش در فوتبال کشور خالی است، در این تیم هم فوتبال بازی کردم و هم مربیگری کردم و توانستیم به لیگ برتر صعود کنیم، بعد از آن در تیم‌هایی مثل تراکتور، نساجی مازندران، نفت مسجدسلیمان و... فعالیت داشتم که این تیم‌ها شناسنامه فوتبال منطقه خودشان هستند، خوشبختانه در راس امور مدیریتی باشگاه آقای کمالوند با این سوابق حضور دارند که خودشان لرتبار هم هستند، زمانی که به خرم‌آباد آمدم، دیدم تمام منطقه به نام آیت الله کمالوند و... است که به فراز گفتم خرم‌آباد را مصادره کرده‌اید! بنابراین با این فضا بیگانه نیستم چرا که در چنین فضاهایی رشد کردم و می‌دانم مردم چه انتظاراتی دارند، تمام تلاش‌مان را انجام می‌دهیم که بتوانیم اتفاق خوبی که همه ما برای آن تلاش می‌کنیم و قدم گذاشتیم؛ رقم بزنیم.

*ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..
وی ادامه داد: خدا را شکر تا الان خود آقایان دکتر عبدی، مهندس ناصر، فراز کمالوند و مسئولان هیئت فوتبال در مسیری حرکت می‌کنیم که بتوانیم آن اتفاق خوب را رقم بزنیم، هدف ما این است که به لیگ برتر برسیم که قطعا این مهم راحت نیست ما رقبایی خیلی سختی داریم، ۱۷ تیم با ما رقابت می‌کنند که قطعا آنها هم هدف دارند و برای رسیدن به اهداف‌شان هزینه کردند، در بین این تیم‌ها، تیم‌هایی هستند که سبقه حضور در آسیا را دارند و سال گذشته دو تیم در لیگ برتر بودند، یک فضای سختی داریم که در چالش این فضا قرار خواهیم گرفت، طی دو ماه که در خدمت این مجموعه هستم اگر دچار یک سری مسائل و خودزنی نشود، ظرفیت این را دارد که به لیگ برتر برسد، می‌دانم کجا آمدم چه چیزی می‌خواهند و برای چه چیزی آمده‌ایم با تمام وجود و انگیزه به اینجا آمده‌ایم.

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

*بخش خصوصی همه داستان تیمداری نیست.
مهاجری در پاسخ به این سوال که آیا استان لرستان و باشگاه خیبر فاکتور و معیارهای لازم برای صعود به لیگ برتر را دارد؛ اظهار کرد: به لحاظ سخت افزاری آن چیزی که مربوط به باشگاه می‌شود به نظرم آقای دکتر عبدی و مجموعه‌شان مسیر خوبی را شروع کردند و کمپ خیلی خوبی را (اردوگاه کمالوند) را به لحاظ اسکان، محل تمرین و‌.. را مهیا و آماده کرده‌اند در کنار آن در زمینه تردد و ترانسفر و... تا الان برنامه ریزی خوبی صورت گرفته است و قطعا نیز ادامه خواهد داشت. ولی چون خودم در بسیاری از تیم‌های بخش خصوصی فعالیت داشتم، بنابراین راحت بگویم بخش خصوصی همه داستان نیست و نیاز به حمایت دارد، منظور از حمایت هم صرف تزریق منابع مالی نیست باید به لحاظ سخت افزاری نیز حمایت وجود داشته باشد.

او افزود: آقای عبدی را انسانی علاقمند و عاشق فوتبال دیدم، ایشان زادگاه و مردم زادگاهش را دوست دارد، اگر حمایت‌های سخت افزاری صورت بگیرد فکر می‌کنم خود باشگاه خیبر می‌تواند الگو تیمداری در سطح اول فوتبال کشور باشد، در بحث سرانه هم اطلاعی ندارم بحث تخصصی است و باید در این زمینه مسئولان اداره کل ورزش و جوانان پاسخگو باشند ولی احساس می‌کنم بخش‌هایی از ورزشگاه تختی خرم‌آباد  زیبنده مردم این شهر نیست، فضای سرانه کمی دارد و به نظرم باید توجه بیشتری شود، در واقع با نگرشی نو تغییر و تحولاتی را ایجاد کنند، چون هر چقدر نگاه جامعه را به سمت ورزش ببریم، سلامت سازی جامعه نیز قطعا شرایط بهتری خواهد داشت.

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

*"غفلت" دلیل اصلی شکست ما برابر پارس جم بود.
سرمربی خیبر در خصوص اینکه مهم ترین دلیل شکست این تیم برابر پارس جم چه بوده است؛ گفت: من می‌گویم "غفلت"؛ ما آمادگی خوبی برای شروع لیگ داشتیم، در اردوی آماده سازی تهران با توجه به شرایط خودمان هم بازی‌های تدارکاتی سبک و هم سنگین را برگزار کردیم تا در شرایط مسابقه قرار بگیریم؛ ما به لحاظ اینکه عیارمان را بسنجیم سه بازی تدارکاتی به فاصله ۶ روز انجام دادیم، بازی سوم که اوج فشار بدنی، روحی و ذهنی بود با مس کرمان برگزار کردیم که در اوج فشار توانستیم این تیم مدعی و پرمهره را شکست دهیم، اگر دقت کرده باشید در بازی مقابل پارس جم موقعیت‌های خوبی را خلق کردیم و در مقابل به تیم حریف اجازه ایجاد موقعیت گلزنی ندادیم. یک لحظه غفلت باعث شد نتیجه را واگذار کنیم به بازیکنان هم گفتم دیگر حق چنین اشتباهاتی را نداریم و باید با تمرکز بالایی به مصاف حریفان برویم؛ در این چند سالی که مربیگری می‌کنم اولین فصلی است که در شروع مسابقات بازی را واگذار می‌کنیم، این را هم به فال نیک می‌گیرم که یک تلنگر به موقعی باشد که بتوانیم خیلی زود خودمان را پیدا کنیم و در ادامه با درک بهتر شرایط قدم‌هایمان را محکم برداریم.

*بازیکنان بومی باید رغبت همکاری با خیبر را داشته باشند.
مهاجری در واکنش به سوال یکی از شنوندگان برنامه در خصوص اینکه به قولی که مسئولان باشگاه خیبر مبنی بر بومی‌گرایی در این تیم عمل نکرده‌اند؛ بیان داشت: روزی که بنا شد کار به عنوان مسئول فنی در تیم خیبر شروع کنیم آقای کمالوند لیستی را به ما ارائه داد که به این جمع بندی رسیدیم ۱۴ الی ۱۵ بازیکن فصل گذشته را در تیم حفظ کنیم اولین جلسه‌ای که با این بازیکنان گذاشتم آقای طرهانی بود، نسبت به قرارداد سال گذشته شرایط بهتری را مهیا کردیم اما به هر دلیلی نماند، اینطور نیست که ما نخواهیم از نیروی بومی استفاده کنیم ما همین امسال ۳ الی ۴ بازیکن بومی (مهرابی زاده، امیری، مرادی‌فر و کیانی) را با تیم اضافه کردیم، آقای کیانی دو الی سه پیشنهاد لیگ برتری بهتر از ما داشتند اما هم به خاطر اینکه قبلا شاگرد آقای کمالوند بودند و هم به خاطر اینکه محبتی به ما و خود مجموعه و آقای عبدی داشتند آمد تا به تیم شهرش کمک کند، همه کارها را نمی‌توان در یک پروسه زمانی انجام داد چرا که زمان نیاز است، ما یک جوان خیلی خوبی  را در همین بازی‌های دوستانه خرم‌آباد انتخاب کردیم و به تیم آوردیم و اگر مسیر را درست برود می‌تواند یکی از استعدادهای خوب منطقه شود.

وی ادامه داد: ما به سمت بازیکنان بومی آمدیم یک سری ابتدا آمدند اما بعد رفتند چرا که فکر می کردند تیم‌‌های دیگر شرایط بهتری داشته باشند، ما هم نمی توانستیم دست روی دست بگذاریم ما انتخاب‌های‌مان را کردیم وقتی تیم‌مان تکمیل و تقریبا بسته شد یک سری از این دوستان پیام دادند که می‌خواهیم برگردیم که این موضوع کار ما را سخت می‌کرد. مهم تر از هر چیزی خود بازیکنان بومی هم باید این رغبت را داشته باشند تا بیایند به تیم شهرشان کمک کنند.

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

*حاتمی از نیم فصل دوم به ما اضافه می شود.
سرمربی خیبر خرم‌آباد در پاسخ به این سوال که سینا حاتمی چه زمانی به مرز آمادگی خواهد رسید و می‌تواند برای این تیم به میدان برود؛ گفت: خرم‌آباد داشت یکی مهاجم خیلی خوبی را در سطح فوتبال کشور مطرح می کرد، یک جوان شایسته و خیلی خوبی بود که آرام آرام پله‌های ترقی را طی می‌کرد که متاسفانه دچار مصدومیت شد، با توجه به اطلاعاتی که از خود آقای کمالوند و آقای حاتمی گرفتم فکر می‌کنم از او در نیم فصل دوم استفاده کنیم.

*شرایط میزبانی در خرم آباد باید قوی تر شود.
او در مورد اینکه آیا خرم‌آباد شرایط میزبانی را دارد، تصریح کرد: به نظرم خرم‌آباد شرایط میزبانی ندارد و باید قوی‌تر باشد البته ضمن احترام به زحماتی که دوستان می‌کشند و تعامل خوبی که هیئت فوتبال با ما دارد. اما آنها نیازمند حمایت از مقام‌های بالا دستی خودشان هستند. میزبانی که باید در خور مردم استان لرستان و منطقه غرب کشور باشد اینجا وجود ندارد.

مهاجری: ظرفیت لیگ برتری شدن را داریم اما..

*همیشه حضور روانشناس تاثیر مثبتی ندارد.
مهاجری در واکنش به این موضوع که آیا نیاز نیست تا باشگاه خیبر یک روانشناس استخدام و به این تیم اضافه کند؛ گفت: قبل از اینکه به یک قضیه ورود شود نیاز است که فرهنگ آن قضیه در تیم جا بیفتد؛ قبلا در تیم‌هایی از روانشناس استفاده کردند اما نتوانسته تاثیر خوب و مثبتی را به تیم بگذارد؛ نه اینکه نخواهیم من خودم دوست دارم کارم را علمی پیش ببرم، به جرئت می‌توانم بگویم در کشور اولین مربی بدنساز اختصاصی را خودم به تیم شیرین فراز آوردم از این رو علاقمندیم کارمان را علمی پیش ببریم اما اینطور نباشد صرف اینکه بگویم روانشناس داریم اما حضور تاثیر منفی داشته باشد، اگر به این جمع بندی برسیم که واقعا کسی وجود دارد که در بحث روانشناسی به ما کمک کند قطعا از حضور و وجود اون استفاده خواهیم کرد.

*تا جایی که شرایط اجازه دهد در خرم آباد به میدان می رویم.
وی در پایان در خصوص اینکه خیبر در بازی های خانگی در کدام ورزشگاه پذیرای رقبای خود خواهد بود؛ اظهار داشت: یکی از بحث هایی که با مجموعه مالکتی و مدیریتی باشگاه داشتیم این بود که تا جایی که شرایط به ما اجازه دهد و ما بتوانیم جواب مردم را بدهیم به لحاظ موقعیت جغرافیایی در محلی بازی کنیم که در آنجا زندگی می کنیم تا تماشاگران بیایند و لذت ببرند، وظیفه ما است که در قبال امورات باشگاه جوابگو باشیم بالاخره مسئولیتی داریم که این مسئولیت جمعی است.